Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Spotify Önbelleğini Silmek

Android‘li akıllı telefonunuzda Spotify Önbelleğini Silmek ve bu sayede boş depolama alanı elde etmek için ne yapmanız gerektiğini ele alıyoruz. Müzik akışı hizmeti sunan servisler son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Tabii bu tablonun oluşmasında akıllı telefonların ve mobil internet bağlantı olanaklarının hızla geniş kitlelere ulaşmasının da payı büyük. Sektörde önde gelen hizmetlerden birisi Spotify. Tüm dünyada ve ülkemizde de ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaşmış durumda.

Spotify 100 milyon ücretli aboneye ulaştı - Webrazzi

Spotify uygulamasından ücretli ve ücretsiz yararlanma imkanı var. Bu iki hesap türü arasında elbette farklılıklar söz konusu. Premium hesap edindiğinizde yüksek ses kalitesinde müzik dinleyebiliyor, dilediğiniz albüm ya da şarkıya doğrudan erişebiliyor ve dilerseniz müzikleri daha sonra çevrimdışı dinlemek üzere cihazınıza kaydedebiliyorsunuz.

Spotify uygulaması internet paketi kullanımını makul ölçüde tutabilmek adına önbellekleme yapıyor. Uygulamayı uzun süredir kullanıyorsanız önbelleği ciddi seviyelere ulaşmış olabilir. Spotify önbelleğini silerek Android’li akıllı telefonunuzda kayda değer miktarda depolama alanı açabilirsiniz. Android’de Spotify Önbelleğini Silmek oldukça kolay.

Android: Spotify Önbelleğini Silmek

Öncelikle Spotify uygulamasını açın. Arayüzde sağ alt kısımdaki Kitaplığın sekmesini görüntüleyin.

Bu ekranda sağ üst kısımda bulunan dişli çark simgeli butona dokunun.

Ayarlar ekranı açılacaktır. Burada aşağı doğru kaydırma yapın ve Depolama ile Önbelleği sil seçeneklerinin bulunduğu kısma gelin. Gördüğünüz gibi Spotify depolama birimini ciddi şekilde kullanabiliyor. 16 GB veya 32 GB dahili depolama alanına sahip olan cihazlarda boş depolama alanı sıkıntısı yaşanabiliyor, indirilen şarkıları silmek zorunda kalmadan önbelleği temizleyebilmek önemli bir avantaj.

Önbelleği sil seçeneğine dokunun.

Son olarak ÖNBELLEĞİ SİL butonunu kullanın. Spotify önbelleği temizlenecektir.