Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy J5 Pro Android 8.0 Oreo Güncellemesi Ne Zaman Yayınlanacak?

Samsung Galaxy J5 Pro Android 8.0 Oreo güncellemesi yayınlanma tarihini paylaşacağız. Güney Kore merkezli teknoloji firması Samsung’un 2017 yılı yazında kullanıcılarla buluşturduğu Galaxy J5 Pro akıllı telefon 5.2 inç genişlikli ve 720p çözünürlüklü Super AMOLED ekranı, sekiz çekirdek işlemcili Exynos 7870 Octa yongaseti, 3 GB RAM, 32 GB kapasiteli dahili depolama birimi, ön ve arka kısımda 13 MP çözünürlüklü kameralar ve 3000 mAh kapasiteli piliyle orta seviye bir ürün. Akıllı telefon kutusundan Android 7.0 Nougat işletim sistemi versiyonuyla çıkıyordu.

Android cephesinde firmalar şu an orta ve üst seviye akıllı telefonlara iki yıl boyunca Android versiyon güncellemesi desteği sunuyor. Sonrasında bir yıl süreyle güvenlik güncellemeleri devam ediyor.

Cihazla uyumlu Android Oreo işletim sistemi güncellemesi çalışmaları sürüyor. Akıllı telefonun daha sonra bir majör Android güncellemesi alıp almayacağını ise zaman gösterecek.

Samsung Galaxy J5 Pro Android 8.0 Oreo Güncellemesi Ne Zaman Yayınlanacak?

Samsung Türkiye’nin akıllı telefon ve tabletleriyle ilgili güncelleme bilgilerinin yer aldığı Güncel miyiz? web sitesinde paylaşılan bilgilere bakılırsa Galaxy J5 Pro akıllı telefon için Android 8.0 Oreo işletim sistemi güncellemesi test aşamasında. Güncellemenin 26 Ekim 2018’de dağıtıma sunulması bekleniyor.

Tabii Android akıllı telefonlar için hazırlanan güncellemelerin bildirimlerinin tüm cihazlara aynı anda ulaşmadığı unutulmamalı. Kullanıcıların sabırlı olmaları ve güncelleme bildirimi için günler – haftalarla ifade edilebilecek süre boyunca beklemeleri gerekebilir. Güncellemenin dağıtımının ertelenmesi de söz konusu olabilir, bu durumlarla daha önce karşılaştık.

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.