Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy J7 2016 Android 8.0 Oreo Güncellemesi Ne Zaman Yayınlanacak?

Samsung Galaxy J7 2016 Android 8.0 Oreo güncellemesi yayınlanma tarihini paylaşacağız. Güney Kore merkezli teknoloji firması Samsung’un 2016 ilkbaharında satışa sunduğu Galaxy J7 2016 akıllı telefon 5.5 inç genişlikli 720p Super AMOLED ekran, Exynos 7870 Octa yongaseti, 2 GB RAM, 16 GB kapasiteli dahili depolama birimi, 13 MP çözünürlüklü ana kamera, 5 MP çözünürlüklü selfie kamerası ve 3300 mAh kapasiteli pil gibi bileşenleriyle döneminin orta seviye ürünlerinden birisiydi. Akıllı telefon kutusundan Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemi versiyonuyla çıkıyordu.

Android cephesinde firmalar şu an orta ve üst seviye akıllı telefonlara iki yıl boyunca Android versiyon güncellemesi desteği sunuyor. Sonrasında bir yıl süreyle güvenlik güncellemeleri devam ediyor.

Cihazla uyumlu Android Oreo işletim sistemi güncellemesi çalışmaları sürüyor. Bu, muhtemelen akıllı telefon için hazırlanacak son majör Android işletim sistemi güncellemesi olacak.

Samsung Galaxy J7 2016 Android 8.0 Oreo Güncellemesi Ne Zaman Yayınlanacak?

Samsung Türkiye’nin akıllı telefon ve tabletleriyle ilgili güncelleme bilgilerinin yer aldığı Güncel miyiz? web sitesinde paylaşılan bilgilere bakılırsa Galaxy J7 2016 akıllı telefon için Android 8.0 Oreo işletim sistemi güncellemesi test aşamasında. Güncellemenin 21 Aralık 2018’de dağıtıma sunulması bekleniyor.

Tabii Android akıllı telefonlar için hazırlanan güncellemelerin bildirimlerinin tüm cihazlara aynı anda ulaşmadığı unutulmamalı. Kullanıcıların sabırlı olmaları ve güncelleme bildirimi için günler – haftalarla ifade edilebilecek süre boyunca beklemeleri gerekebilir. Güncellemenin dağıtımının ertelenmesi de söz konusu olabilir, bu durumlarla daha önce karşılaştık.

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.