Kategoriler
Rehberler

iPhone’u Apple Store’da Yenisiyle Değiştirmek

Apple bir tür üretim hatası nedeniyle arıza yapan iPhone’ları yenisiyle değiştirmeyi ederediyor. Eğer sizin de böyle bir iPhone’unuz varsa Apple Store’da yenisiyle değiştirebilirsiniz. Buna kısaca iPhone Swap ya da iPhone değişimi deniliyor.

iPhone’u Apple Store’da Yenisiyle Değiştirmek

iPhone'u Apple Store'da Yenisiyle Değiştirmek
iPhone’u Apple Store’da Yenisiyle Değiştirmek

Cihazınızı Apple Store’a getirdiğinizde Apple görevlileri öncelikle iPhone’unuzu inceleyerek sorunun gerçekten de üretim hatası olup olmadığında karar kılıyor. Durum iddia edildiği gibiyse size elinizdeki iPhone’a denk yeni ve sıfır bir iPhone veriliyor.

Bu denklik eğer iPhone 6 ise sıfır bir iPhone 6 ya da iPhone X sahibiyseniz sıfır bir iPhone X olarak tanımlanabilir. Bazı durumlarda ise ücretli iPhone değişimi teklif edilebilir. Böyle durumlarda kullanıcı yeni bir iPhone’a sahip olur ancak eskisinin için bir tür ücret öder.

İlginizi Çekebilir:  Android için Doc - PDF | PDF - Doc çevirici

Ücretli değişim daha ziyade eski iPhone’larda yapılır. iPhone Swap işlemi çoğunlukla ücretsizdir. Ancak uygulanma kritirleri oldukça sınırlıdır ve nadiren yapılır. iPhone değişimi yaptırmak için önce Apple web sayfasından randevu almayı unutmayın.