Kategoriler
Rehberler

iPhone’un Kendiliğinden Kapanması Sorunu

iPhone açılıp kapanıyor şikayeti ile sık sık karşılaşılabiliyor. iPhone’un kendiliğinden kapanması sorunu genellikle yazılım kaynaklı olmakla birlikte bazense hatalı bir bileşen buna sebep olabilir.

iPhone’un Kendiliğinden Kapanması Sorunu

iPhone'un Kendiliğinden Kapanması Sorunu
iPhone’un Kendiliğinden Kapanması Sorunu

Bu problemi ortadan kaldırmak için yapabileceğiniz birçok şey bulunuyor. Herhangi bir adım atmadan önce iPhone’u yedekleyerek verilerinizin kaybolmasının önüne geçebilirsiniz. Ardından ilk iş olarak iPhone’u en son yazılıma güncellemeyi deneyin.

Sorun devam ediyorsa son zamanlarda kurulan bir uygulama buna sebep olmuş olabilir. Bu uygulamayı bulun ve kaldırın. iPhone açılıp kapanmaya devam ediyorsa Genel > Sıfırla > Tüm Ayarları Sıfırla yolunu seçerek kişisel seçeneklerinizi sıfırlayın.

iPhone'un Kendiliğinden Kapanması Sorunu
iPhone’un Kendiliğinden Kapanması Sorunu

Bir başka adım olarak SIM kartınızı çıkarıp takmayı deneyebilirsiniz. iPhone ile operatör kulesi arasında bir problem oluştuysa bu şekilde çözülecektir. Etkili çözümlerden biri de Hard Reset işlemidir. iPhone 7/Plus’da güç ve ses azaltma tuşlarına basılı tutarak ve iPhone 8 ve sonrasında ise ses açma ve ses kısma tuşlarına sırasıyla bir kez basarak ve güç düğmesine basılı tutarak yapılır.

iPhone’u geri yükleme yaparak cihazınızı sıfırlayabilirsiniz. Ardından yedekten yükleyerek verilerinizi geri getirmeniz mümkün. Bunun için iTunes‘u kullanabilirsiniz. iPhone’da bir donanım arızası varsa cihazınızı tekrar başlatmaya zorlayabilir. Yukarıdakiler probleminizi çözmezse iPhone’u tamir ettirmeyi deneyin.