Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy S10+’da %93,4 Ekran Gövde Oranı İddiası

Yayımlanan kapsamlı bir raporda Samsung’un yaklaşan Galaxy S10 ailesi hakkında birkaç ayrıntı ortaya çıktı. Yeni bir kaynak, cihazlar hakkında önemli bilgiler veriyor. Bunlar arasında Samsung Galaxy S10+‘da %93,4 ekran oranı ve 4000 mAh pil iddiası var.

Samsung Galaxy S10+’da %93,4 Ekran Gövde Oranı İddiası

Samsung Galaxy S10+'da %93,4 Ekran Gövde Oranı İddiası

Bugün erken saatlerde yayımlanan bilgilere göre, Samsung’un üç yeni Galaxy S10 modeli üzerinde çalıştığı bir kez daha doğrulandı. Bu cihazlardan ikisi kavisli ekran panellerine sahip olacakken içlerinden biri düz ekranla gelecek. Bu cihazlardan üçünün de ekran içi özçekim kamerası ile donatılacağı söyleniyor.

Üç telefondan Samsung Galaxy S10+ %93,4 ekran oranı gibi etkileyici bir ekran / gövde değerine sahip olacak. Örnek vermek gerekirse Samsung Galaxy S9 %83.6 ve kızaklı kamera mekanizmasıyla Oppo Find X %93,8 ekran oranı sunuyor.

Yeni Galaxy S10 telefonlarından Qualcomm’un Snapdragon 8150 yonga seti ya da Samsung’un Exynos 9820 çipseti ile gelmesi bekleniyor. Bu çipsetler 7 nanometre sürecinden geçirilerek üretilecek. Dolayısıyla daha güçlü ve daha verimli olmaları bekleniyor.

Samsung S10 ile ilgili bir diğer önemli bilgi de batarya kapasitesiyle ilgili. Cihaz 4000 mAh gibi büyük bir bataryayı barındırabilir. Galaxy S9+ 35000 mAh bataryaya sahipti. Bu artan çipset verimliliği ile kıyaslandığında daha uzun pil ömrü demek. Apple benzer bir hamle yapmış fakat pil kapasitesini artırmamayı seçmişti.

Galaxy S10 çıkış tarihi için 2019 Şubat ayı işaret ediliyor. 2018 Kasım ayında cihazların son tasarımlarının gün yüzüne çıkacağı düşünülüyor. Yeni S10 üçlüsünde 6 farklı renk seçeneği bunulacak. Bunlar siyah, gri, mavi, kırmızı, yeşil ve sarı olacak.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum