Kategoriler
Rehberler

Android: Aynı Anda Birden Fazla Uygulama Kaldırmak

Android‘li akıllı telefonlarda aynı anda birden fazla uygulama kaldırmak için izlenmesi gereken aşamaları ele alacağız. Android işletim sistemli akıllı telefonunuzda artık kullanmadığınız çok sayıda uygulama kurulu olabilir. Denemek amacıyla Google Play’den çeşitli uygulama ve oyunlar indirmiş olabilirsiniz. Hatta cihazınızda çok sayıda ön yüklü ama kaldırmak istediğiniz uygulama bulunabilir. Tüm bunlardan kurtulmak için yapabileceğiniz bir şeyler var.

Akıllı telefonunuzda root erişimini sağlamamış olsanız da cihazınızda yüklü olan birden fazla uygulamayı bir defada kaldırabiliyorsunuz. Ancak akıllı telefonda ön yüklü olarak gelen sistem uygulamalarını kaldırmak için root erişimine ihtiyaç var. Aksi takdirde bu uygulamaları yalnızca devre dışı bırakabilirsiniz.

Android‘li akıllı telefonlarda aynı anda birden fazla uygulama kaldırmak için üçüncü parti bir uygulamadan yardım almanız gerekecek.

Android: Aynı Anda Birden Fazla Uygulama Kaldırmak

Akıllı telefonunuz root’lu değilse Google Play uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla Easy Uninstaller uygulamasını indirin.

İlginizi Çekebilir:  Çevrimdışı olan kayıp AirPods nasıl bulunur?
Easy Uninstaller - kaldırma
Easy Uninstaller - kaldırma

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın. Cihazınızdan kaldırmak istediğiniz uygulamaları seçin. Alt kısımdaki Uninstall butonunu kullanın.

Daha sonra kaldırma işlemine onay verin ve uygulamaların akıllı telefonunuzdan silinmesini sağlayın.

Bu uygulamayı root’lu akıllı telefonunuzda da kullanabilirsiniz ancak root’lu akıllı telefonunuzda System App Remover aracı ile cihazdaki ön yüklü / sistem uygulamalarını kaldırabilmeniz mümkün.

System App Remover (root needed)
System App Remover (root needed)

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın ve menüden System app‘i seçin.

Kaldırmak istediğiniz ön yüklü uygulamaları seçin ve alttaki Uninstall seçeneğine dokunun.

İşlemi onaylayın, cihazdaki sistem uygulamalarından bu şekilde kurtulabilirsiniz.