Kategoriler
Haberler

iPhone XR’deki “R” Ne Anlama Geliyor?

iPhone XR’deki “R” harfi ne anlama geliyor birçok kullanıcı bu sorunun cevabını merak ediyor. İlk kez 2009 yılında iPhone 3GS ile tanıştığımız ikinci harf isimlendirmesi ile bugün bir kez daha karşılaşıyoruz.

iPhone XR’deki “R” Ne Anlama Geliyor?

iPhone XR'deki "R" Ne Anlama Geliyor?
iPhone XR’deki “R” Ne Anlama Geliyor?

Apple’ın pazarlama stratejisinin arkasındaki isim olan Phil Schiller iPhone XS, iPhone XS Max ve en çok merak edilen iPhone XR arkasındaki isimlendirmenin anlamını açıkladı. iPhone X’den bu yana “X”in “10” için kullanıldığını biliyoruz. iPhone 3GS ile S’nin Speed yanı Hız için seçildiği vurgulanmıştı. Peki ya XR’deki R ne anlama geliyor?

Schiller’in bu konu hakkındaki cevabı şöyle: “Otomobilleri ve hızlı giden şeyleri seviyorum ve R ve S’nin her ikisi de çok özel olan spor araçlarını tanımlamak için kullanılan harfler”. Schiller burada muhtemelen Porsche ve Mercedes Benz gibi markaların modellerine işaret ediyor. Ancak daha öncede bahsettiğimiz gibi iPhone 3GS’de G ve S’nin anlamları açıktı.

3GS’nin ardından gelen iPhone 4S’de S’nin Siri asistanı için kullanıldığı belirtilmişti. iPhone 5C’de C için Cheap ya da Colour tahminleri yapılmıştı. Görünüşe bakılırsa iPhone XR’de R’nin gerçek bir manası bulunmuyor. Lüks sınıfa hitabe eden “premium” bir iPhone’a rastgele bir harf verilmiş olması Apple gelenekleriyle kıyaslandığında oldukça ilginç.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum