Kategoriler
Apps & Oyunlar

Instagram Hikayelerinde SoundCloud’dan Müzik Paylaşmak

Instagram hikayelerinde SoundCloud’dan müzik paylaşmak için izlenmesi gereken aşamaları ele alacağız. SoundCloud en çok sevilen müzik paylaşım ve akışı hizmeti sunan servislerden birisi konumunda. Tüm dünyada 175 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan serviste kullanıcılar kendi yaptıkları müzikleri paylaşabiliyor ve eserleriyle dünyanın farklı bölgelerindeki müzik tutkunlarına ulaşabiliyor.

SoundCloud'dan Koronavirüs Salgını Sırasında Sanatçılara Maddi ...

Son dönemlerde daha fazla kullanıcıya erişmeyi hedefleyen SoundCloud’a müzikleri Instagram story / hikayelerinde paylaşabilme özelliği kazandırıldı. Bu sayede Instagram hikayelerini kullanan 400 milyonu aşkın sayıdaki kullanıcı hikayelerinde SoundCloud’dan şarkı paylaşabilme imkanına kavuşmuş oldu.

Artık SoundCloud’dan ekran görüntüsü alıp Instagram hikayenize yüklemekle yetinmek durumunda değilsiniz. SoundCloud uygulamasına eklenen yeni paylaşım seçeneği elinizin altında. Instagram hikayelerinde SoundCloud’dan müzik paylaşmak oldukça kolay.

Instagram Hikayelerinde SoundCloud’dan Müzik Paylaşmak

Bu özellik uygulamanın Android ve iOS versiyonlarına dahil edildi. Öncelikle akıllı telefonunuzdaki SoundCloud uygulamasını uygulama mağazasına erişerek güncelleyin.

İlginizi Çekebilir:  Instagram hesabı olmadan Instagram Hikayeleri'ni görmek

SoundCloud uygulamasını açın ve Instagram story’nizde paylaşmak istediğiniz müziğe erişin.

Ardından alt kısımdaki paylaşma butonuna dokunun ve Share to Instagram Stories‘i seçin.

Şimdi şarkı ya da albüm kapağı Instagram hikayenizin arka plan görseli haline gelecek. SoundCloud logolu bir sticker ve şarkının adı da burada belirmekte. Sticker’ı dilediğiniz gibi konumlandırabilir ve yeniden boyutlandırabilirsiniz.

Elbette hikayenizi metin, etiket, sticker vb. ögelerle özelleştirebilmeniz mümkün.

Hikayenizi bu şekilde paylaşabilirsiniz. Diğer Instagram kullanıcıları üst kısımdaki Play on SoundCloud ve ardından Open SoundCloud seçeneğine dokunarak paylaştığınız müziği dinleyebilecek.