Kategoriler
Haberler

Microsoft Telefonlar İçin Kontrolcü Geliştiriyor

Bazı yeni oyun telefonları donanım kontrolcüleri ile gelmeye başladı ve bunlar kullanıcılar tarafından çok seviliyor. Bu kontrolcüler sıradan oyunlar için iyi olsa da Microsoft’un geliştireceği Xbox benzeri bir kontrolcü ciddi oyuncuları hedef alacak.

Microsoft Telefonlar İçin Kontrolcü Geliştiriyor

Microsoft Telefonlar İçin Kontrolcü Geliştiriyor

Bu şimdilik sadece bir araştırma projesi. Ancak ekibin vizyonu oldukça esnek özelliklere sahip bir kontrolcü ortaya çıkarmak. Alışılmış şekilde bu Microsoft kontrolcüleri telefonların yan taraflarına takılacaklar. Diğer özel ürünlerden farklı olarak hemen her telefonla uyum içinde çalışacak.

Geliştirilmiş ergonomi için kontrolcüde ek kaydırılabilir çeneler kullanılacak. Daha esnek bir kontrolcü deneyimi sunmak adına ürün iki parça halinde sunulacak. Böylece telefonun diğer yarısı özel VR cihazlarına ayrılabilecek.

Diğer yandan bakıldığında Xbox One Preview Beta Ring‘in (1811) en son güncellemesi, klavye ve fare desteği ile yayımlandı. Bu, şu anda Warframe ile sınırlı ve ileride daha fazla oyun tarafından desteklenecek. Microsoft’un bu aralar yeni ve farklı hamleler yaptığı dikkatlerden kaçmıyor.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum