Kategoriler
Haberler

Motorola Moto G5 ve Moto G5 Plus Android 8.1 Oreo Güncellemesi

Motorola Moto G5 ve Moto G5 Plus Android 8.1 Oreo güncellemesi ile ilgili önemli bir gelişme var. Motorola’nın ABD web sitesinde paylaşılan bir bilgiye göre firmanın Moto G5 ve Moto G5 Plus modeli akıllı telefonları için Android 8.1 Oreo güncellemesi yayınlandı.

Firmanın yaptığı açıklamada güncelleme ile birlikte yeni multitasking özelliği, bildirim yönetiminde kontrol veriminin artırılması, mobil veri kullanımının optimizasyonu, yeni güç menüsü arayüzü ve Bluetooth bağlantısında iyileştirmeler gibi yeniliklerin sunulduğu belirtiliyor.

Motorola Moto G5 ve Moto G5 Plus Android 8.1 Oreo Güncellemesi

Güncelleme paketi akıllı telefonları Android 8.1 işletim sistemi versiyonuna yükseltirken güvenlik açıklarını da kapatıyor ve küçük hata düzeltmeleri gerçekleştiriyor.

Güncellemenin hücresel bağlantı yerine WiFi bağlantısı üzerinden indirilmesi ve kuruluma başlamadan önce cihazın en azından % 50 seviyesine şarj edilmesi tavsiye ediliyor.

OTA güncelleme bildiriminin tüm cihazlara aynı anda ulaşmayacağı unutulmamalı. Güncellemeye bir an önce ulaşmak isteyen kullanıcılar akıllı telefonunda Settings > About phones > System updates > Download yolunu izleyerek elle kontrol gerçekleştirebilir.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?

Moto G5’in 5 inç genişlikli IPS LCD ekranı Full HD çözünürlük değeri sunuyor. Cihazda Snapdragon 430 yongaseti, 2 / 3 GB RAM, 16 / 32 GB kapasiteli dahili depolama birimi, 13 MP çözünürlüklü ana kamera, 5 MP çözünürlüklü selfie kamerası ve 2800 mAh kapasiteli pil gibi bileşenler var.

Moto G5 Plus ise 5.2 inç genişlikli Full HD çözünürlükte IPS LCD ekrana sahip. Akıllı telefonda Snapdragon 625 yongası, 2 / 3 / 4 GB RAM, 32 / 64 GB kapasiteli dahili depolama birimi, 12 MP çözünürlüklü ana kamera, 5 MP çözünürlüklü selfie kamerası ve 3000 mAh kapasiteli pil mevcut.

Mart 2017’de kullanıcılarla buluşturulan Moto G5 ve Moto G5 Plus akıllı telefonların kutularından Android 7.0 Nougat işletim sistemi versiyonuyla çıktığını hatırlatalım.

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.