Kategoriler
Haberler

Eski iPad Pro ile 2018 iPad Pro Farkı Nedir?

Beklendiği gibi Apple dün yeni iPad Pro tabletlerini tanıttı. Tabletler iki farklı ekran boyutu seçeneği ile geliyor. Peki eski iPad Pro ile 2018 iPad Pro farkı nedir?

Eski iPad Pro ile 2018 iPad Pro Farkı Nedir?

Eski iPad Pro ile 2018 iPad Pro Farkı Nedir?
Eski iPad Pro ile 2018 iPad Pro Farkı Nedir?

Her iki iPad Pro’nun gerçekten iyi göründüklerini söylemek mümkün. Apple yeni iPad Pro’larda çerçeveleri biraz daha kırparak ekran – gövde oranını artırdı. Bu da karşımıza 10.5 inç iPad Pro gövde ölçülerine sahip 11 inç bir iPad Pro çıkardı. 11 inç ve 12.9 inç yeni iPad Pro’larda kulaklık yuvası bulunmuyor. Bunun eski iPad Pro’lara kıyasla bir eksi olduğunu söyleyelim.

Apple bunun için kutuya ücretsiz bir dongle ekliyor. Sanırım siz de şaşırdınız; çünkü hayır. Apple 9 dolarlık bir dongle satıyor. Yeni iPad Pro‘larda ana ekran düğmesi bulunmuyor. Kullanıcılar bunun yerine yeni arayüz hareketlerini kullanacaklar. Güvenlik önlemi olaraksa Face ID karşımıza çıkıyor. 2018 iPad Pro ekranı ayrıca 120 Hz görüntüleme desteğiyle geliyor.

Diğer önemli farklılıklar arasında Lightning yuvasının yerine USB Type-C kullanılması, Apple Pencil’ın mıknatıs şeklinde iPad’e tutunması ve anında şarj olması var. Type-C sayesinde iPhone’ları şarj etmek ya da iPad’in görüntüsünü monitöre vermek mümkün oluyor. 2018 iPad Pro’lar A12X yonga seti ile geliyor. Bu yonga seti Xbox One S kadar güçlü bir grafik birimine sahip.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum