Kategoriler
Haberler

LG 4 Kameralı Çentiksiz Telefon Patenti Aldı

LG 4 kameralı çentiksiz telefon patenti aldı. LG, dört kamerası ve arkada geleneksel bir parmak izi okuyucusu bulunan yeni bir telefon için patent başvurusu yaptı. Tasarım üç sürümüyle sunuldu. Bunlardan üçüncüsü en yüksek ekran gövde oranına sahip ve aşağıda görülebiliyor.

LG 4 Kameralı Çentiksiz Telefon Patenti Aldı

LG 4 Kameralı Çentiksiz Telefon Patenti Aldı
LG 4 Kameralı Çentiksiz Telefon Patenti Aldı

LG’nin son V40’ı üç kameralı ilk telefondu ve bu yeni model bunu dört adete çıkarmak üzere. Kameralar son Huawei Mate 20‘lere benzer şekilde kare yapılandırmaya sahip. Çizimlerde flaş belirtilmemiş, bu yüzden Mate 20’lerde olduğu gibi, lens gibi görünen dairelerden birinin aslında flaş olması mümkün.

Şirket şimdilik eski geleneklere bağlı kalıyor ve cihazda parmak izi okuyucusuna yer veriyor. Ancak hepsi bu değil. Ön tarafta da bazı geleneksel tasarım detayları söz konusu. Örneğin, görünürde bir çentik yok ve ön kamera bunun yerine ince üst çerçeveye yerleştirilmiş. 3,5 mm kulaklık girişinin olması ise sevindirici.

LG’nin amiral gemisi serisinin (G ve V) her ikisi de çentikli ekranlara sahip. Bu yüzden eski tasarımlara doğru bir adımı temsil ediyor olabilir. Bu anlamda LG, Samsung’un yolundan gitmek istiyor. Her ne kadar Samsung önümüzdeki aylarda ilk tam ekran telefonunu tanıtacak olsa bile, LG’nin yeni telefonuoldukça ince çerçeveleriyle beğeni toplayabilir.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum