Kategoriler
Rehberler

Android ve iOS Cihazlar Arasında Rehber Eşitleme Sorunu ve Çözümü

Android ve iOS cihazlar arasında rehber eşitleme sorunu ve sorunun çözümü için neler yapabileceğinize değineceğiz. Sahip olduğunuz iPhone ya da Android işletim sistemli akıllı telefonu diğer platformdan bir akıllı telefonla değiştirme kararı almış olabilirsiniz. Yeni cihazınızı aldığınızda elbette önceki akıllı telefondaki rehberi yeni cihaza aktarmak isteyeceksiniz. Rehber transferi sırasında sorun yaşıyorsanız ve işlemi gerçekleştiremiyorsanız değineceğimiz yöntemlere başvurabilirsiniz.

Android ve iOS Cihazlar Arasında Rehber Eşitleme Sorunu ve Çözümü

Hücresel Veriyi Kapatıp Tekrar Etkinleştirme

Akıllı telefonunuzda bildirim çubuğuna erişin ve hücresel veriyi kapatın. Dilerseniz Settings > Wireless & networks > Mobile network yolunu izleyerek de aynı işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ardından akıllı telefonu yeniden başlatın ve hücresel veri bağlantısını açın. Rehberi senkronize etmeyi deneyin.

Eşitlemeye Zorlama

Android’de Settings menüsüne gidin. Aşağı doğru kaydırma yapın ve Accounts‘a girin. Bazı cihazlarda bu seçenek farklı adlarla anılabilir, örneğin Huawei – Honor cihazlarda Users & accounts olarak adlandırılıyor.

Accounts bölümünde Google‘a girin ve Contacts seçeneğini devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirin. Alternatif olarak Sync now butonuna da dokunabilirsiniz.

Google Hesabını Tekrar Ekleme

Android’de Settings > Accounts menüsüne erişin. Burada cihazınıza eklemiş olduğunuz hesapları göreceksiniz, Google‘ı seçin.

Arayüzde sağ üst kısımda bulunan üç noktalı simgeye sahip butona dokunun ve açılan menüdeki Remove account‘u seçin. Daha sonra Settings > Accounts yolunu izleyip Add account seçeneğine dokunarak Google hesabınızı tekrar etkinleştirin.

Contacts Sync Fix Uygulaması

Önceki yöntemler işe yaramadıysa Google Play uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget’a dokunarak Contacts Sync Fix uygulamasını akıllı telefonunuza yükleyin. Uygulamayı çalıştırıp arayüzdeki Fix Contacts Sync butonuna dokunmanız yeterli olacaktır. Araç birçok kullanıcının sorunu geride bırakmasına yardımcı olmuş görünüyor.