Android ve iOS: Google Haritalar'da Müzik Kontrollerini Etkinleştirmek

REKLAMLAR

Android ve iOS'li akıllı telefonlardaki Google Haritalar'da müzik kontrollerini etkinleştirmek için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Google Maps uygulamasına kısa bir süre önce eklenen özellik sayesinde uygulamayı kullanırken müzik kontrollerinden de yararlanabiliyorsunuz. Gitmek istediğiniz adresi bulmaya çalışırken bir yandan da müzik dinlemeye devam edebilirsiniz.

Müzik kontrolleri uygulamada varsayılan olarak etkinleştirilmiş değil, bunun için ele alacağımız aşamaları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Android ve iOS: Google Haritalar'da Müzik Kontrollerini Etkinleştirmek

Öncelikle Android veya iOS işletim sistemli akıllı telefonunuzdaki Google Maps uygulamasını son versiyona güncelleyin.

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın ve arayüzde sol üst kısımdaki hamburger menü butonuna dokunun. iOS'te, sağ üst kısımda dişli çark simgeli butona dokunun. Android'de aşağı doğru kaydırma yapın ve Settings'e gidin.

REKLAMLAR

Settings ekranında Navigation seçeneğini bulun ve üzerine dokunun. Buradaki Music Controls seçeneğine erişin.

Kullanmak istediğiniz servisi seçmelisiniz. iOS uyumlu Google Maps size Apple Music ya da Spotify servislerini kullanma imkanı sağlıyor. Eğer kendi cihazınızdaki müzikleri dinleyeceksiniz Apple Music'i seçin.

Android'de öncelikle Show media playback controls seçeneğini etkinleştirmelisiniz. Daha sonra Spotify ya da Google Music'i tercih edebilirsiniz.

Navigasyon uygulamasını kullanırken müzik dinlediğinizde uygulamanın size sesli yönlendirme yapması gereken durumlarda müzik duraklatılıyor, gerekli bildirim yapılıyor ve müzik oynatılmaya devam ediyor.

REKLAMLAR

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

REKLAMLAR

   

DEĞERLENDİRME

Okumuş olduğunuz bu içeriğe, hemen alt taraftan beş yıldız vererek arama motorlarındaki görünürlüğünü artırabilir ve ihtiyaç duyan daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk kez değerlendiren siz olun!)

İşleniyor...