Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: WhatsApp Sticker Paketi Oluşturmak

Android‘li akıllı telefonlarda WhatsApp sticker paketi oluşturmak için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a kısa süre önce sticker paketi özelliği eklendi ancak bu yeniliğin fazla konuşulmadığını görüyoruz. Yeni sticker’lar sayesinde WhatsApp konuşmalarınızı daha eğlenceli ve renkli hale getirebilirsiniz.

Şu anda fazla sayıda sticker paketi yok, ilginizi çekecek sticker’lar içeren bir paket bulamayabilirsiniz. Ancak elinizi taşın altına koyarak bu eksikliği kendiniz de halledebilirsiniz. WhatsApp sticker paketi oluşturmak hiç de zor değil.

Android: WhatsApp Sticker Paketi Oluşturmak

Esasen tüm sticker’lar arka plan içermeyen PNG görselleri. O nedenle aşağıdaki web sitelerinden arka plansız PNG görselleri indirerek WhatsApp sticker paketinize dahil edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu

Kullanacağımız uygulamanın adı Personal Stickers for WhatsApp. Uygulamayı Google Play uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla akıllı telefonunuza yükleyin.

Akıllı telefonunuzdaki dosya yöneticisi uygulamasını açın. Yukarıdaki web sitelerinden indirdiğiniz görseller muhtemelen Downloads dizinine kaydedilmiştir, farklı bir klasöre kaydedilmişler ise bu dizini tespit edin. Görselleri Downloads dizinine taşıyın. Bu noktada en az 3 tane görsel indirmeniz gerektiğini belirtelim.

Personal Stickers for WhatsApp uygulamasını açın. Araç cihaza kaydetmiş olduğunuz PNG dosyalarını otomatik olarak tanımlayacaktır.

Download bölümünün hemen yanındaki ADD butonuna dokunun.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta kamera sesini tamamen kapatma

Download klasörüne kaydetmiş olduğunuz; Personal Stickers for WhatsApp uygulamasının arayüzünde beliren PNG görselleri WhatsApp’a sticker olarak dahil edilecektir. Arkadaşlarınızla yaptığınız konuşmalarda bu sticker’ları kullanabilirsiniz.