Kategoriler
Rehberler

General Mobile E-Tab 4 Root ve MDM Kaldırma Rehberi

General Mobile E-Tab 4 root ve MDM kaldırma rehberi ile karşınızdayız. Fatih Projesi kapsamında dağıtılan tablette daha özgür çalışma olanağı yakalamak için ele alacağımız aşamaları izleyebilirsiniz.

İşlemler sırasında ya da sonrasında meydana gelebilecek sorunlarda sorumluluğun kendinizde olacağını hatırlatalım.

General Mobile E-Tab 4 Root ve MDM Kaldırma Rehberi

İşleme başlamadan önce USB kablosu, OTG kablosu, USB klavye, Mobogenie 2.2 yazılımı, Mobogenie 3.3.7 yazılımı ve Windows işletim sistemli bir kişisel bilgisayara ihtiyacınız olacak.

Öncelikle tabletinizi recovery modunda başlatmanız lazım. Bunun için cihazı güç tuşunu kullanarak kapatın. Güç ve ses azaltma tuşlarına basılı tutun. Ekranda General Mobile logosu belirince tuşları serbest bırakın. Karşınıza bu ekran gelecektir.

Ses açma tuşundan yön tuşu olarak faydalanın ve wipe data / factory reset seçeneğinin üzerine gelip güç tuşuna basın.

Açılan ekranda Yes – delete all user data seçeneğinin üzerine gelin ve güç tuşuna basın. Cihaz fabrika ayarlarına sıfırlanacak ve tüm bilgiler silinecektir.

Cihaz yeniden başladığında yine recovery modunda açılacaktır. Bu ekranda reboot system now seçeneğinin üzerine gelip güç tuşuna basın.

OTG kablosunu cihaza bağlayın. Kabloya da USB klavyeyi bağlayın. MDM koruması ekranda belirdiğinde ESC tuşuna basın. Tablet açılacaktır.

Cihaz açılınca Ayarlar menüsüne gidin, Tablet Hakkında seçeneğine dokunun ve buradaki Derleme numarası seçeneğine art arda 7 kez dokunarak Geliştirici Seçenekleri menüsünün etkinleşmesini sağlayın.

Geliştirici Seçenekleri menüsüne erişin, buradaki USB Hata Ayıklama seçeneğini aktive edin.

Mobogenie 2.2 yazılımını Windows işletim sistemli bilgisayarınıza indirin ve yükleyin. Tableti USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın.

Yazılım arayüzündeki My Phone butonunu kullanın ve ardından Oneclick Root‘a tıklayın.

Açılan ekrandaki Root Now butonuna tıklayın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin.

File Error hatasıyla karşılaşırsanız Mobogenie 3.3.7 yazılımını indirip Windows PC’nize yükleyin. Yazılımı çalıştırın, Araçlar‘a gidin. Tek tık Root butonunu kullanın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. İşlem tamamlanınca tekrar Mobogenie 2.2 yazılımına dönün.

Uninstal Stock Apps’e gidin. Tablette kurulu olan uygulamaların listesi belirecektir.

  • Cihaz yönetimi / MDM
  • Eba SSO
  • Güncelleyici
  • MPTP
  • MPTM Test
  • Policy Dealer

Uygulamalarını seçin ve Action bölümündeki çöp kutusu simgeli butona tıklayarak kaldırın.

Son olarak tableti yeniden başlatmalısınız.