Android: En İyi Dört Matematik Uygulaması

Matematik sorusu çözerken yardım lazım olduğunda akıllı telefonunuza indirilebilir en iyi dörtmatematik uygulaması sayesinde daha fonksiyonel bir şekilde sorularınızı çözebilirsiniz. Bu listemizde size bahsedeceğimiz uygulamaları kullanarak formüllere daha kolay erişebilir hem de formüllere her zaman göz atabilirsiniz.

Android: En İyi Dört Matematik Uygulaması

1- MalMath: Adım Adım Çözücü

MalMath, Android cihazınıza indirebileceğiniz ücretsiz bir matematik sorusu çözüm uygulamasıdır. Uygulama, size, soru çözümü yaparken formülleri ve çözümleri gösterir. Uygulamanın bir diğer güzel yanı ise çevrimdışı da kullanılabilmesidir. Özellikle de sınav zamanında bu uygulamaya sürekli göz atarak formüllerin aklınızda kalmasını sağlayabilirsiniz.

Malmath: Adım adım çözücü
Malmath: Adım adım çözücü

2- MyScript Calculator

MyScript Calculator isimli uygulama Google Play Store'dan ücretsiz olarak indirebileceğiniz bir matematik uygulamasıdır. Uygulamaya, çözmek istediğiniz soruları yazabilir ve uygulamanın sonuca ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Uygulama, temel işlemler, logaritma, trigonometri ve sabit sayılar işlemlerini yapabilir.

MyScript Calculator
MyScript Calculator
Developer: MyScript
Price: Free

3- PhotoMath

PhotoMath, kitapta veya defterde yazılı olan matematik sorularının fotoğrafını çeker ve saniyeler içerisinde soruyu çözüme ulaştırır. Uygulama, türev, integral, temel işlemler, logaritma, denklemler ve trigonometri sorularını çözebilir. PhotoMath, el yazısı tanıma özelliğiyle de kullanıcılarının el yazısıyla yazdığı matematik sorularını da algılar.

Photomath
Photomath
Developer: Photomath, Inc.
Price: Free

4- All Math Formula

All Math Formula, 1000'den fazla matematik formülünü kapsar ve bunu kullanıcılarıyla paylaşır. Geometriyi de kapsayan bu uygulama en gelişmiş matematik formülü uygulamasıdır. Bu uygulamaya sürekli göz atarak matematik formüllerini aklınızda tutabilir, sorunu çözümü esnasında da bu formüllere uygulamayı açarak ulaşabilirsiniz.

All Math formula
All Math formula
Developer: touchfield
Price: Free

Android: En İyi Dört Matematik Uygulaması ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forum sayfamız üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forum sayfamıza buraya tıklayarak gidebilirsiniz. Sağlıcakla kalın!