Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Rehberde Tekrarlanan Kişileri Birleştirmek

Android‘li akıllı telefonlarda rehberde tekrarlanan kişileri birleştirmek için kullanabileceğiniz üçüncü parti bir uygulamaya göz atacağız. Android işletim sistemli akıllı telefonunuzdaki rehberinizde çok sayıda telefon numarası kayıtlı olabilir. Farklı zamanlarda aynı kişiler için birden fazla kayıt yapmış olabilirsiniz.

Rehberinizi Google Contacts servisiyle eşitliyorsanız bu hizmet tekrarlanan kişileri birleştirme özelliği sunuyor ancak siz kişileri yerel olarak yönetmek istiyorsanız üçüncü parti bir uygulamadan yardım almanızda fayda var.

Android: Rehberde Tekrarlanan Kişileri Birleştirmek

Tavsiye edeceğimiz uygulamanın adı Contacts Optimizer. Ücretli bir versiyonu da var ama bu versiyonu almak zorunda değilsiniz. Aracı Google Play mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla akıllı telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın. İlk açılışta son güncellemelerle birlikte gelen özellikler anlatılıyor ve uygulamayı nasıl kullanabileceğinize değiniliyor.

Arayüzdeki Select account seçeneğine girin ve hangi kaynaktaki kişileri yönetmek istediğinizi seçin. Telefon hafızası ve SIM’de kayıtlı kişilerin yanı sıra WhatsApp, Google desteğinin olması sevindirici.

Kaynak seçimini yaptıktan sonra tekrarlanan kayıtları tespit etmek için Tap to find duplicates seçeneğini kullanın. Uygulama ilgili konumdaki kayıtları inceleyecek ve kopya kişileri görüntüleyecektir.

Delete duplicates seçeneğine dokunun.

Silmek istediğiniz kopya kayıtları seçin ve Next‘e dokunun.

Son olarak Finish butonunu kullanın, işlem tamamlanacaktır.

Uygulamanın ücretli versiyonunda tekrarlanan kişilerin farklı kayıtlarında farklı bilgiler mevcutsa tüm bilgileri daha çok bilgi içeren kayıtta toplama gibi kullanışlı özellikler mevcut.