Kategoriler
Haberler

İşte Snapdragon 8150 Özellikleri Ortaya Çıktı

İşte Snapdragon 8150 özellikleri ortaya çıktı. Mevcut bilgilere göre, Snapdragon 8150 olarak adlandırılan bir sonraki Qualcomm mobil amiral gemisi yonga seti 4 Aralık’ta tanıtılacak. Yeni SD8150, AnTuTu, Geekbench ve ai-benchmark dahil olmak üzere popüler benchmark uygulamalarıyla kaslarını biraz esnetmiş durumda. Performansta yapılan iyileştirmelerin yanı sıra, genel verimlilikte %20’lik bir artış (muhtemelen Snapdragon 845 ile kıyaslandığında) ve büyük olasılıkla 5G bağlantısı iddialar arasında.

İşte Snapdragon 8150 Özellikleri Ortaya Çıktı

Bu, çoğu kullanıcının çip hakkında bilmesi gereken her şeyi özetliyor. Bununla birlikte elimizde daha detaylı bilgiler de mevcut. Daha önce ortaya çıkan söylentilerle uyum sağlayan kümelenmiş üçlü CPU tasarımı hakkında önemli bir bilgi sızdırıldı. Şimdi SD8150’nin bu özelliklerinden kısaca bahsedelim.

Qualcomm Snapdragon 8150’de tek bir kümede dört düşük güç tüketimli 1.8 GHz hızında çalışan Kyro Silver çekirdekleri bulunacak. Ardından 2.419 GHz hıza sahip üç adet Kyro Gold çekirdekleri gelecek. Son olaraksa tek bir güçlü Kyro Gold çekirdeği 2.842 GHz çalışma hızına sahip olacak. Bu üç farklı kümedeki çekirdeklerin L2 hafızaları sırasıyla 128, 256 ve 512 KB olarak değişecek.

Snapdragon 8150’nin LTE modem desteği ve diğer benzer detayları hakkında henüz resmi bir bilgi ortaya çıkmadı. Ancak daha ki haberlerimizde bahsettiğimiz gibi çipsetin grafik birimi Adreno 640 olacak. Yine Adreno 640 hakkında herhangi bir performans raporu bulunmuyor. Buna rağmen iddialar %15 ila %20 daha yüksek işlem gücü sunacağı yönünde.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum