Kategoriler
Rehberler

Android: Google Play Store 492 Hatası ve Çözümü

Android işletim sistemli akıllı telefonlarda Google Play Store 492 hatası ve bu sorunun çözümü için neler yapabileceğinize değineceğiz. Android’li akıllı telefonunuza uygulama yüklemek üzere Google Play mağazasını ziyaret ettiğinizde 492 hata kodlu “It’s impossible to install an application due to the Dalvik cache” mesajıyla karşılaşabilirsiniz.

Hata mesajını aşmak ve Android’li akıllı telefonunuzda Google Play Store’dan tekrar yararlanmak için ele alacağımız çözüm yöntemini deneyebilirsiniz.

Android: Google Play Store 492 Hatası ve Çözümü

Android’li akıllı telefonunuzda Google Play Store Error 492 sorununu çözmek için:

  • Akıllı telefonda Settings menüsünü ziyaret edin. Apps> All> Google Play Store> Storage yolunu izleyin ve buradaki Clear data butonunu kullanın. Daha sonra üst menüye dönün ve Force stop seçeneğine de dokunun. Google Services Framework‘un verilerini temizleyin.
  • Problemi bu şekilde aşamadıysanız bir custom recovery ya da üçüncü parti uygulama aracılığıyla Dalvik cache’i temizleyin. Bu işlem kişisel bilgilerinize herhangi bir zarar vermeyecektir. Veri kaybı endişesi yaşamadan gerçekleştirebilirsiniz.