Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: İnternet Trafiğini Takip Etmek

Android işletim sistemli akıllı telefonlarda İnternet Trafiğini Takip Etmek için yararlanılabilecek faydalı bir uygulamayı ele alıyoruz. Günümüzde başta Google Play Store olmak üzere Android’li cihazlarımıza uygulama yükleyebileceğimiz çok sayıda kaynak var. Akıllı telefonunuza denemek – test etmek amacıyla uygulama ve oyunlar yüklüyor olabilirsiniz. Bu uygulamaların birçoğu şüphesiz internet erişimine ihtiyaç duyacaktır.

Tabii yeterince güvenli olmayan kaynaklardan yüklemiş olduğunuz uygulama / oyunların beraberlerinde malware yüklemesi ihtimali de söz konusu. Android‘li akıllı telefonunuzda şüpheli aktivite olup olmadığını görmek ya da sadece kişisel ilgi / merakınız sebebiyle İnternet Trafiğini Takip Etmek isteyebilirsiniz.

Android: İnternet Trafiğini Takip Etmek

Android’li akıllı telefonlarda veri indirme ve yükleme işlemlerini izlemek amacıyla yararlanabileceğiniz uygulamanın adı Network Connections. Araç Google Play uygulama mağazasından Android 2.1 ve daha güncel işletim sistemi versiyonlarını çalıştıran akıllı telefonlara ücretsiz yüklenebiliyor.

Ücretsiz versiyonda bağlantı yakalama periyodu, yakalanan bağlantıları görebilme (ilk 10), IP adreslerinin analizi gibi bazı konularda kısıtlamalar söz konusu.

Düşük seviye bağlantı yakalama modülü, minimum pil kullanımıyla en iyi performansı sunabiliyor. Uygulama root erişimi sağlanmamış Android telefonlarda da kullanılabilmekte.

Android cihazınızda internet bağlantısına erişen tüm uygulama ve servisleri görüntüleyebiliyor. Gizli uygulamalar uzak sunuculara bağlandığında size bildirimde bulunuyor. Her bağlantı için ayrıntılı IP bilgilerini gösteriyor. En aktif, en yeni bağlantılar veya paket adına göre gerçek zamanlı sıralama yapabiliyor. Yakalanan verileri günlüğe kaydedip dışa aktarabiliyor.