Kategoriler
Rehberler

Çalınan – Kaybolan Android Telefonu Uzaktan İnternetsiz Silmek

Çalınan – Kaybolan Android Telefonu Uzaktan İnternetsiz Silmek için kullanılabilecek başarılı bir uygulamayı tanıyacağız. Android’li akıllı telefonunuzda kişisel ya da işinizle ilgili önemli dosyalar saklıyor olabilirsiniz. Cihazınızın çalınması ya da kaybolması durumunda parola / parmak izi / yüz tanıma sistemi ile korunuyor olsa dahi akıllı telefondaki bilgileri uzaktan silmek isteyebilirsiniz.

Bu şekilde hizmet sağlayan servisler uzaktan silme komutunu çoğunlukla internet bağlantısı üzerinden gönderiyor. Akıllı telefonunuzun çalınması durumunda hırsız muhtemelen SIM kartı çıkaracak ve cihazın internet bağlantısını devre dışı bırakacaktır. Peki bu durumda silme işlemini nasıl gerçekleştirebileceksiniz?

İlginizi Çekebilir:  Telefondan flaşla gizli mesaj gönderme

Çalınan – Kaybolan Android Telefonu Uzaktan İnternetsiz Silmek

Google Play mağazasından indirilebilen Eradoo uygulaması uzaktan internetsiz veri silme işlemini SMS yoluyla yapabiliyor. Pro versiyonu edinildiğinde cihaza farklı bir SIM kart takılsa dahi bu telefon numarasını size bildiriyor.

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın. Bilgi ekranını kapatın. Arayüzdeki büyük kapatma tuşu simgesine dokunun. Uygulamanın talep ettiği erişim izinlerini onaylayın. Uygulama aktive edildiğinde bu tuş kırmızı renge bürünecektir.

Şİmdi Settings sekmesini görüntüleyin. Öncelikle parolanızı ayarlayın. Triggers bölümünde SMS seçeneği varsayılan olarak seçili durumda. Eradoo’yu içeren akıllı telefona SMS gönderilmesi yeterli oluyor (parolanız). SIM kartın çıkarılması, engellenmesi veya yeni SIM takılması durumları için de veri silme işlemini etkinleştirebilirsiniz.

SIM card replacement bölümündeki dişli çark simgeli butona dokunarak alternatif numara ayarlayabilirsiniz. Cihaza yeni SIM kart takılması durumunda alternatif numaraya bilgi SMS’i gönderilecek. Bu arada uygulamayı daha sonra açtığınızda belirlediğiniz parolayı girmeniz istenecektir.