Kategoriler
Haberler

İşte Ekrana Gömülü Kamerasıyla Galaxy A8s

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Kasım ayının ilk haftasında San Francisco‘da düzenlediği Geliştiriciler Konferansı‘nda Infinity-U, Infinity-V ve Infinity-O ekranlarını teknoloji meraklılarına tanıttı. Samsung‘un devrim niteliğindeki yeni ekranları markanın 2019 model akıllı telefonlarının tasarımları hakkında da ipuçları elde etmemizi sağladı. Aynı etkinlikte Galaxy A8s modelinin duyurusu yapılmış fakat detayları paylaşılmamıştı. Son sızan görüntülerle ise Samsung‘un yeni telefonunda kameranın ekrana gömülü olduğu Infinity O‘nun kullanıldığı ortaya çıktı. Ekrana gömülü kamerasıyla Galaxy A8s çok konuşulacak gibi gözüküyor.

İşte Ekrana Gömülü Kamerasıyla Galaxy A8s

Samsung‘un yakın gelecekteki telefon modellerinin şaşırtıcı yeniliklerle karşımıza çıkacağını tahmin ediyorduk. Yeni çıkan görüntülerle teknoloji devinin yeni modeli Galaxy A8s‘in bu tezi doğrular nitelikte olduğunu anlıyoruz.

Galaxy A8s‘de alıştığımız ekran çentiğinin yerine ekrana gömülü bir ön kamera sistemi bulunuyor. Bugün cihaza ait olduğu iddia edilen ekran koruyucunun ortaya çıkması, kameranın ekranın sol üst kısmında konumlandığını ispatlamış oldu.

Snapdragon 710 işlemcisinden gücünü alan Samsung‘un yeni akıllı telefonunu grafik tarafında destekleyen ise Adreno 616 GPU6 GB RAM ile gelmesi beklenen akıllı telefonun 3000 mAh kapasiteli bir bataryadan besleneceği ulaşan diğer bilgiler arasında.

19.5:9 formatında bir ekranın yer alacağı Galaxy A8s‘in adından tanıtılacak olan Galaxy S10’un da benzer tasarıma sahip olması saşırtıcı olmayacaktır. A8s‘in tanıtım tarihiyle ilgili resmi makamlardan henüz bir açıklama ulaşmadı. Fakat heyecanı körükleyen bu yeni haberler kısa zaman içerisinde özel bir etkinlik düzenleneceğini gösteriyor.