Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Alarm Sesinin Otomatik Olarak Değişmesini Sağlamak

Android‘li akıllı telefonlarda alarm sesinin otomatik olarak değişmesini sağlamak için kullanabileceğiniz bir uygulamayı ele alıyoruz. Hemen hepimiz sabah uyanıp işe ya da okula gitmek için akıllı telefonlarımıza alarm ayarlıyoruz. Elbette haftanın beş ya da altı günü hep aynı zil sesi ile uyanmak bir süre sonra ciddi şekilde bıkkınlığa neden oluyor. Siz de alarm zil sesinin otomatik olarak değişmesini istemez misiniz?

Android işletim sisteminin varsayılan saat uygulamasında bu şekilde bir özellik yok ama üçüncü parti bir uygulama yardımıyla bu imkana kavuşabilirsiniz.

Android: Alarm Sesinin Otomatik Olarak Değişmesini Sağlamak

Öncelikle Google Play uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla AlarmDroid (alarm clock) uygulamasını akıllı telefonunuza yükleyin. Ücretsiz olan araç sade bir arayüze ev sahipliği yapıyor.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın ve cihazın depolama birimine erişmesine izin verin. Yeni bir alarm kurmak için sağ alt kısımdaki + simgeli butona dokunun. Alarmı daha önce yaptığınız gibi, dilediğiniz şekilde yapılandırın.

Ekranın orta kısmındaki ses ikonuna dokunun. Alarm için ses ayarları karşınıza gelecektir.

Öncelikle Alarm sound, daha sonra Music playlist seçeneğine dokunun. Müzik listesi seçeneklerini göreceksiniz.

Yürütme listesini seçin ve sol üst kısımdaki tick simgeli butonu kullanın. İşlemi tamamladığınızda alarmın aktifleştirildiğini göreceksiniz. Alarm her defasında seçtiğiniz oynatma listesindeki rastgele bir müzik ile çalacaktır.

NOT: Akıllı telefonunuzda bir oynatma listeniz yoksa müzik oynatma uygulamalarından birisiyle liste oluşturmanız lazım.