Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy A8s Delikli Ekranla Geliyor

Doğrulanmamış bir endüstri raporuna göre Samsung, yaklaşan Galaxy A8s’lerin Infinity-O panelini üretmesi için Çinli ekran üreticisi BOE ile anlaşıldı. Dolayısıyla Samsung Galaxy A8s delikle ekranla geliyor iddiası ortaya atıldı.

Samsung Galaxy A8s Delikli Ekranla Geliyor

Samsung Galaxy A8s Delikli Ekranla Geliyor
Samsung Galaxy A8s Delikli Ekranla Geliyor

Daha ilginç olan şey, panelin bir maliyet tasarrufu ölçüsü olarak OLED yerine LCD türünü kullanabileceği. Bunu Apple’ın iPhone XR ile yaptığı seçime benzetebiliriz. Dolayısıyla karşımızda yüksek ekran gövde oranına sahip, performanslı ve düşük ücretli bir telefon olacak.

BOE şu anda Huawei Mate 20 Pro’nun 6.39 inç OLED ekranını üretmekten sorumlu. Huawei’in aksine Samsung’un delik ekranlı telefonlara dair ciddi planları bulunuyor. Bu yüzden yeni akıllı telefonunun BOE yapımı bir LCD kullanacağı iddiaları akla yatkın geliyor.

Delikli bir LCD üretmek hiç şüphesiz bir OLED üretmekten daha zor. Galaxy A8s’in ekranındaki kamera kesiminin 6.7 mm olacağı ve Galaxy S10’un ise bundan daha küçük bir 2-3 mm’lik kesime sahip olacağı tahmin ediliyor. Bu da biraz daha yüksek ekran oranı anlamına geliyor.

Samsung Galaxy A8s özellikleri arasında Snapdragon 710 yonga seti, 6 GB RAM ve 3,000 mAh pil kapasitesi bulunuyor. Samsung planlara göre ocak ayında bir duyuru yapmaya hazırlanıyor. Ancak bazı söylentiler telefonun bu yıl sonuna kadar çıkacağı yönünde.