Kategoriler
Rehberler

Telefonu USB ile TV’ye Bağlamak

Bir akıllı telefonu ya da tableti TV’ye bağlamanın çeşitli yolları vardır. Telefonu USB ile TV’ye bağlamak bu yollardan belki de en basit olanı. Bunun için ihtiyacınız olan ilk şey USB girişli bir televizyon olacak.

Telefonu USB ile TV’ye Bağlamak

MHL, telefonu USB ile TV’ye bağlamak için kullanılan en yaygın yoldur. Yalnızca televizyon değil ayrıca projektör ya da diğer USB yuvalı benzer görüntü araçları için de aynısını yapabilirsiniz. MHL kabloları her Android ya da iPhone’la uyumlu olmayabilir. Doğru kablo için Google’dan yardım alabilirsiniz.

Telefonu USB ile TV'ye Bağlamak
Telefonu USB ile TV’ye Bağlamak l MHL

MicroUSB, Lightning (Apple iPhone) ya da type-C girişli doğru MHL kablosunu satın aldıktan sonra kablonun bir ucunu telefonun şarj yuvasına takın. Diğer ucunu ise televizyonunuza bağlayın. Çoğu MHL gücü telefondan alarak çalışır. Bunu yaptıktan sonra telefonun ekranını televizyonda göreceksiniz. Aynı işlem tabletler için de yapılabilir.

Telefonu USB ile TV'ye Bağlamak
Telefonu USB ile TV’ye Bağlamak l SlimPort

MHL yalnızca HDMI desteklediğinden SlimPort ile DVI, DisplayPort, VGA ve HDMI desteklenir. Bu nedenle iPhone ya da Android telefonunuzu daha eski TV’lere bağlamak için MHL yerine SlimPort kullanabilirsiniz. Ayrıca MHL telefondan güç çekmesine rağmen SlimPort bunu yapmaz. Bağlantıyı sağladıktan sonra telefonunuzun ana menüsü televizyonda belirecek.

İlginizi Çekebilir:  Yüksek fiyata cep telefonu alan yerler