Kategoriler
Haberler

Motorola Moto X4 Android 9 Pie Güncellemesi

Motorola Moto X4 Android 9 Pie güncellemesi ile ilgili yeni gelişmeler mevcut. Motorola’nın geçtiğimiz yıl kullanıma sunduğu en uygun fiyatlı akıllı telefon modellerinden birisi olan Moto X4, Android işletim sisteminin güncel versiyonuna kavuşarak yeniden gündeme gelmeyi başardı. ABD merkezli firma Moto X4 cihazı için Android 9 Pie güncellemesini hazırladı. Güncellemenin bu ay içerisinde az sayıda cihaza ulaşması bekleniyor.

Motorola Moto X4 Android 9 Pie Güncellemesi

Bu ayın erken döneminde Motorola, Moto X4 beta testçilerine Android Pie güncellemesinin beta versiyonunu sunmuştu. XDA Developers sitesinin haberine bakılırsa Android Pie güncellemesinin stabil versiyonu Brezilya’da yaşayan bazı kullanıcılara ulaşmaya başladı. Güncellemenin beta testlerini geride bıraktığı düşünülürse, ABD’ye yaşayan kullanıcılar da kısa süre sonra güncelleme bildirimini alabilir.

Ekran görüntülerine bakıldığında Android 9 Pie güncelleme paketinde adaptif batarya, adaptif parlaklık ve uygulama aksiyonları gibi diğer iyileştirmelere ek olarak Kasım ayı Android güvenlik yamaları da bulunuyor.

Android 9 Pie, Moto X4 akıllı telefonun bir yıl içerisinde aldığı ikinci büyük işletim sistemi versiyonu güncellemesi oldu. Cihazın 2019’da bir büyük güncelleme daha alıp almayacağı şu an bilinmiyor.

Motorola Moto X4 akıllı telefon 148.4 x 73.4 x 8 mm boyutlarında ve 163 gram ağırlığında. IP68 sertifikasıyla su ve toza karşı dayanıklı yapıda olduğunu ispatlayan cihazın 5.2 inç genişlikli IPS LCD ekranı 1920 x 1080 piksel çözünürlük değerine sahip.

Üründe Qualcomm’un orta seviye Snapdragon 630 yongaseti, 3 GB / 4 GB / 6 GB RAM, 32 GB / 64 GB kapasiteli dahili depolama birimi, microSD kart slotu, arka yüzde 12 MP + 8 MP çift kamera yapılandırması, ön yüzde 16 MP çözünürlüklü selfie kamerası ve 3000 mAh kapasiteli pil gibi bileşenler mevcut.

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.