Kategoriler
Haberler

Xiaomi Mi A2 Lite Android 9 Pie Güncellemesi

Xiaomi Mi A2 Lite Android 9 Pie güncellemesi ile ilgili yeni gelişmeler söz konusu. Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Xiaomi’nin Mi A2 Lite cihazı Android One programında, akıllı telefon bu yaz döneminde Android 8.1 Oreo işletim sistemi versiyonu kurulu şekilde satışa sunulmuştu. Akıllı telefonla uyumlu Android 9 Pie beta güncellemesi birkaç hafta önce hazır hale getirilmişti.

Mi A2 Lite kullanıcılarından gelen haberler cihaz sahiplerinin bir kısmının Android Pie güncellemesine ulaşmaya başladığını gösteriyor. XDA Developers sitesinde yer alan haber Polonya’da yaşayan bir Mi A2 Lite kullanıcısının güncelleme bildirimini aldığını belirtiyor.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek

Xiaomi Mi A2 Lite Android 9 Pie Güncellemesi

Xiaomi Mi A2 Lite akıllı telefonla uyumlu Android 9 Pie güncelleme paketi yaklaşık 1 GB boyutunda. Güncelleme ile birlikte cihaza FM radyo fonksiyonu, pil ömrünü iyileştiren adaptif batarya, gelişmiş ekran parlaklık yönetimi sağlayan adaptif parlaklık ve kullanıcının alışkanlıklarını takip ederek oluşturulan önerilen uygulama ve eylemler gibi yenilikler geliyor. Elbette Android Pie işletim sisteminin diğer tüm özellikleri de cihaza kazandırılmış oluyor.

Güncelleme paketinin 5 Kasım 2018 Android güvenlik yamalarını içerdiğini de sözlerimize ekleyelim.

Güncelleme bildiriminin tüm akıllı telefon sahiplerine aynı anda ulaşmayacağı açık. Bu nedenle Xiaomi Mi A2 Lite akıllı telefon kullanıcılarının biraz sabırlı olmaları gerekebilir. İndirme işleminin WiFi ağına bağlı şekilde yapılmasında fayda var.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.