Kategoriler
Haberler

HTC U11 Life Android 9.0 Pie Güncellemesi

HTC U11 Life Android 9.0 Pie güncellemesi nihayet hazır hale getirildi. U11 Life, Tayvan merkezli teknoloji firması HTC’nin Android 9 Pie işletim sistemi güncellemesini alan ilk cihazı oldu. Ürünün Android One programındaki cihazlardan birisi olduğunun altını çizmekte fayda var.

Yeni yazılım güncellemesi ilk etapta Romanya’da yaşayan kullanıcıların akıllı telefonlarına ulaşmaya başladı. Sırada muhtemelen diğer Avrupa ülkeleri olacak. Yazılım güncellemesi, Android Pie işletim sistemi güncellemesinin resmi duyurusundan dört ay kadar sonra akıllı telefon için adapte edilmiş oldu.

HTC U11 Life Android 9.0 Pie Güncellemesi

U11 Life akıllı telefon Android One programının parçası olduğu için güncellemeleri bu program dışındaki ürünlere kıyasla daha çabuk alabiliyor. Nokia’nın benzer konumdaki akıllı telefonu için Android Pie güncellemesi birkaç hafta önce yayınlanmıştı.

HTC son dönemde zor günler yaşıyor. Firmanın amiral gemisi modeli U12+’ın yakın zamanda Android Pie güncellemesini alması umut ediliyor. U11 ve U11+ gibi daha eski üst düzey cihazlar da bir noktada bu güncellemeye kavuşacak.

HTC U11 Life akıllı telefon 149.1 x 72.9 x 8.1 mm boyutlarında ve 142 gram ağırlığında. IP67 sertifikasıyla su ve toza karşı dayanıklı yapıda olduğunu kanıtlayan cihazın 5.2 inç genişlikli Super LCD ekranı 1920 x 1080 piksel çözünürlük değerine sahip.

Üründe Qualcomm’un orta seviye Snapdragon 630 yongaseti, 3 GB / 4 GB RAM, 32 GB / 64 GB kapasiteli dahili depolama birimi, microSD kart slotu, arka yüzde 16 MP çözünürlüklü ana kamera, ön yüzde 16 MP çözünürlüklü selfie kamerası ve 2600 mAh kapasiteli pil gibi detaylar söz konusu. Cihazın kutusundan Android 8.0 Oreo işletim sistemi versiyonuyla çıktığını hatırlatalım.

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.