Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO’da Facebook Arkadaşlarını Eklemek

Android ve iOS‘li akıllı telefonlardaki Pokemon GO’da Facebook arkadaşlarını eklemek için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Pokemon GO düşünülenin aksine hala büyümeyi sürdürüyor. İki yıl önce oyuncuların beğenisine sunulan oyun ilk günlerine kıyasla hayli geliştirildi ve optimize edildi.

Oyun indirilmeye sunulduğu dönemde yalnızca Google hesabıyla oturum açma olanağı sunuyordu. Niantic firması oyuna Facebook hesabıyla oturum açabilme özelliğini de dahil etti. Artık Pokemon GO’ya Facebook hesabınızla bağlayabilir ve oyunda Facebook arkadaşlarınızı ekleyebilirsiniz.

Pokemon GO’da Facebook Arkadaşlarını Eklemek

Öncelikle akıllı telefonunuzdaki Pokemon GO’yu son versiyonuna güncellediğinizden emin olun.

Pokemon GO’yu açın ve alt kısımdaki Poke topuna dokunun. Sağ üst kısımdaki dişli çark simgeli butonu kullanın.

Settings ekranında Account sekmesine gelin ve Facebook‘a dokunun. Eğer cihazınızda Facebook uygulaması kuruluysa doğrudan uygulamaya yönlendirileceksiniz. Uygulama yoksa web tarayıcısında Facebook hesabınızla oturum açmanız istenecektir. Facebook hesabınızın Pokemon GO ile bağlantı kurmasına onay verin.

Oyuna geri yönlendirileceksiniz. Settings ekranına erişin ve Facebook hesabınızla oturum açılıp açılmadığını kontrol edin.

Facebook arkadaşlarınızı oyunda eklemek için Pokemon GO ana ekranına dönün ve sol alt kısımdaki avatar’ınıza dokunun. Profil ekranından Friends‘e erişin.

Add Friend‘e dokunun ve Add Facebook Friends ile devam edin. Tekrar Facebook uygulamasına yönlendirileceksiniz ve Pokemon GO’nun arkadaş listenize erişmesine izin vermeniz gerekecek.

Siz izni verince oyun Facebook hesabını Pokemon GO’ya bağlayan arkadaşlarınız için arama ve ekleme işlemini gerçekleştirecektir.