Kategoriler
Rehberler

Android: Google Play Store 495 Hatası ve Çözümü

Android işletim sistemli akıllı telefonlarda Google Play Store 495 hatası ve bu sorunun çözümü için neler yapabileceğinize değineceğiz. Android’li akıllı telefonunuza uygulama yüklemek ya da uygulamaları güncellemek üzere Google Play mağazasını ziyaret ettiğinizde 495 hata kodlu “Problem downloading or updating apps from Play Store” mesajı ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Hata mesajını aşmak ve Android’li akıllı telefonunuzda Google Play Store’dan tekrar yararlanmak için ele alacağımız çözüm yöntemini deneyebilirsiniz.

Android: Google Play Store 495 Hatası ve Çözümü

Android’li akıllı telefonunuzda Google Play Store Error 495 sorununu çözmek için:

  • Basitçe Google Play Store ve Google Services Framework verilerini Settings menüsü aracılığıyla temizleyebilirsiniz. Android’li akıllı telefonunuzda Settings menüsüne erişin ve Apps > All > Google Play Store > Clear data yolunu takip edin. Aynı işlemi Google Services Framework için de gerçekleştirin. Cihazınıza yeni bir Google kimliği atanacaktır, uygulamalarınızla ilgili kısa süreli sıkıntı yaşayabilirsiniz ama bu kalıcı bir sıkıntı olmayacaktır.
  • Verileri temizledikten sonra cihazınızda oturum açmış olduğunuz Google hesabını kaldırın ve akıllı telefonu yeniden başlatın. Cihaz açıldığında Settings > Accounts > Add Account > Google Account yolunu izleyin ve Google hesabınızla tekrar oturum açın.