Kategoriler
Rehberler

Xiaomi Redmi 4A’ya MIUI 10 Kurulumu

Xiaomi Redmi 4A 32 GB (İthalatçı Garantili) Fiyatı

Xiaomi Redmi 4A’ya MIUI 10 kurulumu için izlenmesi gereken aşamaları ele alıyoruz. Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Xiaomi’nin 2016 yılı sonunda kullanıcılarla buluşturduğu Redmi 4A akıllı telefona Qualcomm’un 28 nm üretim teknolojili giriş seviyesi yongaseti Snapdragon 425 güç veriyor. Cihazda 2 GB RAM, 16 GB / 32 GB kapasiteli dahili depolama birimi, depolama alanını genişletmek için microSD kart yuvası, arka yüzde 13 MP çözünürlüklü ana kamera, ön yüzde 5 MP çözünürlüklü selfie kamerası ve 3120 mAh kapasiteli pil gibi mütevazi bileşenler bulunmakta.

Xiaomi, ürün gamındaki cihazlara Android işletim sistemi güncellemelerini belli bir süre sonra sağlamayı bıraksa da arayüz güncellemelerini daha uzun süre hazırlamaya devam ediyor. Android 7.1 Nougat işletim sistemi versiyonunu çalıştıran Redmi 4A akıllı telefon için MIUI 10 güncellemesinin hazırlanması bu nedenle şaşırtıcı olmadı. Xiaomi Redmi 4A’ya MIUI 10 kurulumu oldukça kolay.

İlginizi Çekebilir:  Instagram hesabı olmadan Instagram Hikayeleri'ni görmek

Xiaomi Redmi 4A’ya MIUI 10 Kurulumu

Güncellemeyi yükleyebilmek için cihaz root’suz olmalı ve stock Xiaomi recovery menüsü bulunmalı. Akıllı telefonu en azından % 60 seviyesine kadar şarj etmenizde fayda var. Resmi bir güncelleme olduğu için sorun yaşama ihtimali az ama yine de bilgilerinizi yedeklemeniz önerilmekte. MIUI 10 Global Stable güncellemesini buradan indirebilirsiniz.

  • Üstteki bağlantıdan ROM dosyasını indirin.
  • Dosyayı akıllı telefondaki downloaded_roms folder klasörüne transfer edin.
  • Cihazda Settings > About phone > System update menüsüne ilerleyin. Burada sağ üst kısımda yer alan, üç noktalı simgeye sahip olan butona dokunun ve açılan menüdeki Choose update package seçeneğine dokunun.
  • İndirip akıllı telefona transfer etmiş olduğunuz MIUI 10 ROM dosyasını seçin.
  • Paket analiz edilecek ve kurulum işlemi otomatik olarak başlatılacaktır. İşlemin tamamlanması biraz zaman alabilir.
İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?