Kategoriler
Rehberler

Android Telefonda Uygulamayı Yatay ya da Dikey Açmak

Android telefonda uygulamayı yatay ya da dikey açmak mümkün. Bir Instagram kullanıcısıysanız, muhtemelen cihazınızın ekran yönüne bakılmaksızın uygulamanın her zaman dikey modda olduğunu farkedersiniz.

Kapak resmi

Rotation Control uygulamasının kullanımı kolaydır ve Google Play’den ücretsiz olarak indirilebilir. Uygulamayı yükledikten ve telefonunuzda açtıktan sonra, “Rotasyonu kontrol etmeyi başlat” özelliğini etkinleştirmeniz gerekir. Bu ekranınızın yönünü kontrol edebilmeniz için gereklidir.

Söz konusu özelliği etkinleştirdiğinizde, Rotation Control’e telefonunuzun durum çubuğundan erişilebilirdir ve istediğiniz zaman aşağı kaydırma hareketi ile daha fazla seçeneği görebilirsiniz. Ekranınızdaki içeriği her zaman kullandığınız uygulamadan ve cihazınızı nasıl tuttuğunuzdan bağımsız olarak ekranınızda görmek istediğiniz pozisyonda açar.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da bildirimlerin gecikmesi ve çözüm önerileri

Bu seçeneğe dokunduktan sonra, telefonunuzdaki her şey, Instagram dahil olmak üzere yatay modda açılacaktır. Ekranınızı her zaman dikey modda kalmaya zorlamak istiyorsanız, sağdan dördüncü simgeye dokunmanız yeterlidir. Özelliği kapattığınızda her şey hızlıca normal haline döner ve telefonu baştan başlatmanız gerekmez. Ayrıca telefonu her açtığınızda uygulamanın otomatik olarak açılmasına izin veren bir seçenek bulunmaktadır ve yukarıdaki gibidir.