Android Telefonda Uygulamayı Yatay ya da Dikey Açmak

REKLAMLAR

Android telefonda uygulamayı yatay ya da dikey açmak mümkün. Bir Instagram kullanıcısıysanız, muhtemelen cihazınızın ekran yönüne bakılmaksızın uygulamanın her zaman dikey modda olduğunu farkedersiniz.

Android Telefonda Uygulamayı Yatay ya da Dikey Açmak

Elbette, Instagram'in arayüzü portre modunda en iyi şekilde çalışmak için özel olarak tasarlandı. Peki ya yatay modda görüntülemek isterseniz ne olur? Ekranınızdaki içeriği herhangi bir zamanda, herhangi bir yönde görüntülemeye zorlayabilirsiniz.

Android Telefonda Uygulamayı Yatay ya da Dikey Açmak
Android Telefonda Uygulamayı Yatay ya da Dikey Açmak

Rotation Control uygulamasının kullanımı kolaydır ve Google Play'den ücretsiz olarak indirilebilir. Uygulamayı yükledikten ve telefonunuzda açtıktan sonra, "Rotasyonu kontrol etmeyi başlat" özelliğini etkinleştirmeniz gerekir. Bu ekranınızın yönünü kontrol edebilmeniz için gereklidir.

REKLAMLAR

Söz konusu özelliği etkinleştirdiğinizde, Rotation Control'e telefonunuzun durum çubuğundan erişilebilirdir ve istediğiniz zaman aşağı kaydırma hareketi ile daha fazla seçeneği görebilirsiniz. Ekranınızdaki içeriği her zaman kullandığınız uygulamadan ve cihazınızı nasıl tuttuğunuzdan bağımsız olarak ekranınızda görmek istediğiniz pozisyonda açar.

Bu seçeneğe dokunduktan sonra, telefonunuzdaki her şey, Instagram dahil olmak üzere yatay modda açılacaktır. Ekranınızı her zaman dikey modda kalmaya zorlamak istiyorsanız, sağdan dördüncü simgeye dokunmanız yeterlidir. Özelliği kapattığınızda her şey hızlıca normal haline döner ve telefonu baştan başlatmanız gerekmez. Ayrıca telefonu her açtığınızda uygulamanın otomatik olarak açılmasına izin veren bir seçenek bulunmaktadır ve yukarıdaki gibidir.

REKLAMLAR

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum

REKLAMLAR

   

DEĞERLENDİRME

Okumuş olduğunuz bu içeriğe, hemen alt taraftan beş yıldız vererek arama motorlarındaki görünürlüğünü artırabilir ve ihtiyaç duyan daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk kez değerlendiren siz olun!)

İşleniyor...