Kategoriler
Apps & Oyunlar

Google Fotoğraflar: Mobil Veri Tasarrufu Sağlayan Express Backup Modu

Google Fotoğraflar‘da mobil veri tasarrufu sağlayan Express backup moduna değiniyoruz. Tüm gün boyunca WiFi ağına bağlı değilseniz Google Photos / Fotoğraflar uygulaması hücresel veri paketinizi hızla tüketebilir. Fotoğraflarınızı Google hesabınıza tam çözünürlükte yedekliyorsanız ve ücretli abonelik karşılığı depolama alanı edindiyseniz limitli mobil veri paketiniz yedekleme sürecini baltalayabilir. Google Fotoğraflar’a eklenen Express yedekleme modu bu soruna çözüm olabilir.

Google Fotoğraflar: Mobil Veri Tasarrufu Sağlayan Express Backup Modu

Google Photos’un Ürün Müdürü Raja Ayyagari tarafından paylaşılan bilgiye göre Express özelliği Google Fotoğraflar’a yüklenen ve yedeklenen fotoğraflarda ciddi anlamda sıkıştırma yapabiliyor. Fotoğraflar 3 MP çözünürlük, videolar ise SD kalitesine düşürülüyor. Express özelliği daha önce uygulamada yer alan High Quality ve Original Resolution seçeneklerine katılmış olacak.

Bu özellik aynı zamanda Google Fotoğraflar’ın günlük veri kullanım miktarını da sınırlandırabiliyor. 5 MB, 10 MB, 30 MB ve limitsiz seçenekleri hazır. Express ayarları Android’li akıllı telefonlardaki Google Photos’un yedekleme ayarlarında bulunmakta.

Özellik ilk olarak Hindistan’da yaşayan bir grup kullanıcının beğenisine sunuldu. Önümüzdeki dönemlerde diğer ülke ve bölgelerde de yayınlanması bekleniyor.