Kategoriler
Rehberler

LG G6 ve LG V30’da Telefon Konuşmalarını Kaydetmek

LG V30 vs LG G6 - YouTube

LG G6 ve LG V30’da telefon konuşmalarını kaydetmek için izlemeniz gereken aşamaları ele alıyoruz. Güney Kore merkezli teknoloji firması LG’nin G6 ve V30 gibi üst düzey akıllı telefon modellerinde telefon konuşmalarını kaydetme özelliği varsayılan olarak sunulmuyor. Ancak cihazınızda root erişimini sağladıysanız bu özelliği elde etmeniz mümkün. Özellik iki farklı yöntemle cihazlara kazandırılabiliyor, biz ikisine de değineceğiz.

LG G6 ve LG V30’da Telefon Konuşmalarını Kaydetmek

Gerekenler

İndirmeler

Telefon Görüşmelerini Kaydetme

LGInCallUI.apk dosyasını üstteki bağlantıdan indirin.

Bu dosyayı kopyalayın ya da kesin ve /system/priv-app/LGInCallUI/ dizinine yapıştırın. Size sorulduğunda dosyayı bu dizindeki aynı isimli dosya ile değiştirin.

Dosyanın üzerine dokunun ve basılı tutun. Properties seçeneğine girin. Dosya izinlerini düzenlemeniz gerekecek. Dosya izinlerini 0644 ya da rw-r–r– olarak belirlemelisiniz. Ekran görüntüsü de yardımcı olacaktır.

Gerekli düzenlemeyi gerçekleştirdikten sonra uygulamayı kapatın.

Değişikliğin etkinleşmesi için akıllı telefonu yeniden başlatın.

Kayıt Özelliğini TWRP Recovery Üzerinden Gerçekleştirme

flashable_call_recording_v20c_xpirt.zip dosyasını üstteki bağlantıdan indirin.

Akıllı telefonunuzu kapatın ve recovery modunda çalıştırın.

Install seçeneğine dokunun, indirip akıllı telefona aktarmış olduğunuz ZIP dosyasını seçin ve flash’lama için gerekli olan kaydırma hareketini uygulayın.

Flash’lama işlemi tamamlanınca Reboot system seçeneğine dokunarak akıllı telefonu yeniden başlatabilirsiniz.

Telefon Konuşmaları Nasıl Kaydedilir?

Herhangi bir görüşmede konuşma ekranında Record seçeneğinin bulunduğunu göreceksiniz. Bu butona dokunmanız yeterli olacaktır. Görüşme kayıtlarınıza akıllı telefonun dahili depolama birimindeki Record klasöründen erişebilirsiniz.