Kategoriler
Haberler

Qualcomm Snapdragon 855 Hızı ve Özellikleri

Qualcomm Snapdragon 855 hızı ve özellikleri belli oldu. Qualcomm yıllık toplantılarını Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Hawaii’de gerçekleştiriyor ve burada genellikle mobil cihazlar için amiral gemisi yonga setinin bir sonraki versiyonunu duyuruyor.

Qualcomm Snapdragon 855 Hızı ve Özellikleri

Twitter sızıntılarına imza atan Roland Quandt’a göre, platform Snapdragon 855 olarak adlandırılacak ve TSMC tarafından 7 nm sürecinde üretilecek. Snapdragon 8150, yeni platformun kod adıydı ancak pazarlama amaçlı kullanılmayacak.

Snapdragon 855, 5G bağlantısına yönelik talepleri cevaplamak için özel olarak tasarlanmış bir Snapdragon X50 modeme sahip olacak. İşlemci üç kümeden oluşacak ve en yüksek saat hızı olan 2.84 GHz’e çıkabilecek. GPU tarafında ise Adreno 640 bulunacak.

Snapdragon 855, gelişmiş AI ya da yapay zeka performansı için entegre bir NPU’ya sahip olacak. Qualcomm ayrıca, Elite Gaming optimizasyonlarını Huawei’in GPU Turbo’sunu ve Oppo’nun Hyper Boost’u için bir rekabet ortamı oluşturacak. Haftanın sonuna doğru tüm ayrıntıların yer aldığı resmi bir duyuru bekleniyor.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum