Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy S10 Özellikleri ve Performansı

Galaxy S10+’ın yeni görüntüleri arkada dört kamera bulunacağını gösterdi. Şimdi ise Samsung Galaxy S10 tasarımı ortaya çıktı ve bu kez iki arka kamera ile karşı karşıyayız. İşte Samsung Galaxy S10 özellikleri ve performansı.

Samsung Galaxy S10 Özellikleri ve Performansı

Galaxy S9 ikilisini bu yıl farklılaştırmak için farklı kamera özellikleri kullanılmıştı. Ama gelecek sene en az üç Galaxy S amiral gemisi olacak. S10+, dört kameralı ve geniş kavisli ekranlı en üst model gibi görünüyor.

Samsung Galaxy S10 görüntüsü

Daha sonra 5.8 inç ekranlı iki model olacak: biri kavisli ve biri ise düz ekranla (temel model) gelecek. Peki görüntüdeki hangisi? Orta model  olduğunu tahmin ediyoruz. Zira kavisli bir ekran ve bir ekran parmak izi okuyucusu söz konusu.

Samsung Galaxy S10’un ekran boyutu, ekran yapısı ve yonga seti gibi özelliklerini öğrendiğimize göre şimdi yeni yonga kümesinin performansı hakkında konuşabiliriz. Exynos 9820 ile Galaxy S10+ etkileyici bir AnTuTu puanı almıştı. Ancak her zaman olduğu gibi Snapdragon 855 versiyonu daha yüksek hız vaat ediyor.

Snapdragon 855 test sonucu

Yeni bir kıyaslama, yeni Qualcomm çipinin hem Samsung yonga seti hem de Kirin 980’i CPU, GPU ve AI performansı açısından geçtiğini gösteriyor. Snapdragon 855, Exynos 9820, Kirin 980 ve Snapdragon 845 arasında neredeyse orantılı bir performans farkı var ve bu oldukça ilginç.

Belki de daha ilginç olanı güç verimliliği testi olurdu. Qualcomm genellikle bu konuda en iyiler arasında. Ancak Samsung’un farklı bölgelerde farklı yonga setlerine sahip olması büyük olasılıkla bir seçim yapma şansınızın olmayacağı anlamına geliyor.