Kategoriler
Haberler

En Yüksek Çözünürlüklü Telefon Kamerası Honor’dan Geldi

Telefon üreticilerinin yüksek ekran gövde oranına sahip telefonları için kullandıkları pazarlama terimleri tükeniyor. Son örnek ise Honor’dan. Şirketin çentikli telefonları FullView adını taşıyor. Peki ya delikli ekranlı telefona ne demeli? En yüksek çözünürlüklü telefon kamerası ile Honor View 20 karşımızda.

En Yüksek Çözünürlüklü Telefon Kamerası Honor’dan Geldi

“AllView” yeni ekran teknolojisi için kullanılan isim olmuş. Tıpkı Samsung’un delikli ekranına Infinity-O demesine benzetilebilir. Honor View 20 akıllı telefonu 48 MP bir kamera ile gelecek. Böylece şimdiye kadar görülmüş en yüksek çözünürüklü telefon kamerasını barındıracak.

Honor View 20 arka kamerası
Honor View 20 arka kamerası

Evet, P20 Pro ve Mate 20 Pro’nun 40 MP sensörlerinden sonra, Sony’nin en yeni IMX586 sensörüne sahip bir 48 MP telefonumuz var. Eğer 48 MP’nin çok fazla olduğunu düşünüyorsanız, sensör aslında istendiğinde 12 MP fotoğraflar üretebiliyor. Bu dev 1/2-inç sensörün, 0.8 mikron piksel boyutuna sahip olmasına rağmen, 1,6 mikron piksele eşdeğer miktarda ışık toplamasıyla sağlanıyor.

Honor View 20 özellikleri tarafında karşımıza çift AI işlemcili yeni 7 nm Kirin 980 yonga seti çıkıyor. AI işlemciler ile otomatik HDR fotoğrafçılığında en üst seviyeye çıkılıyor. Honor kamerasına oldukça güveniyor. Zira arkada ne telefoto ne de geniş açı lens mevcut. View 20 çıkış tarihi 22 Ocak olarak açıklanmış. Tanıtımı 26 Aralık’ta yapılacak.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum