Kategoriler
Haberler

Apple iPhone’larda Kendi Modemini Geliştirecek

Apple, akıllı telefonlarında yalnızca Qualcomm yapımı modemler kullanıyordu. Bir süre önce Qualcomm ve Intel arasında 50-50’lik bir paylaşım yaptı ve bu yılsa sadece Intel ile işbirliği yapmaya başladı ve Qualcomm’u bir kenara itti. Apple şimdi kendi modemini geliştirecek.

Apple iPhone’larda Kendi Modemini Geliştirecek

Apple gelecekte iPhone’larda kullanmak için kendi modemlerini oluşturmak istiyor. Şirket uzun bir süredir kendi grafik ve işlem birimini geliştirebiliyor. Apple’ın bu hedefi San Diego, California bölgesinde bir iş ilanıyla ortaya çıkarıldı. Dahası, The Information isimli bir dijital medya sitesi Apple’ın iPhone’larda kullanılmak üzere kendi hücresel modem çipini geliştirmek için etkin bir projeye sahip olduğunu doğrulayan bir “Apple çalışanı” ile konuşmayı başarmış.

iPhone Bataryanızı 31 Aralık'a Kadar Değiştirin

Ancak bu modem bir anda ortaya çıkmayacak. Böyle bir çip geliştirme sürecinde yer alan karmaşıklıklar nedeniyle, bir iPhone için modem çipi geliştirmek en az üç yıl kadar sürebilir. Bu yüzden belki de en erken 2020, en geç 2021 model Apple iPhone’larda böyle bir ürünün cihazlarda yer alacağını görebiliriz. Apple’ın CPU ve GPU’ları rakiplerine kıyasla hali hazırda oldukça hızlı. Bakalım Apple yeni modemleri ile neler sunabilecek?

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum