Kategoriler
Rehberler

Instagram’da Sesli Mesaj Göndermek

Instagram, uygulamasının mesajlaşma tarafını iyileştirmek için çalışıyor. Fotoğraf paylaşma platformu olabilir ancak yavaş yavaş birçok kullanıcı için bir mesajlaşma platformu haline geliyor. Instagram’da sesli mesaj göndermek nasıl yapılıyor?

Instagram’da Sesli Mesaj Göndermek

Facebook’un sahibi olduğu Instagram uygulaması piyasadaki diğer tüm fotoğraf paylaşma seçeneklerini bu aralar köşeye sıkıştırıyor. Instagram pazarın hakimi durumunda ve geçtiğimiz günlerde güncellendi. Telefonda Instagram uygulamasının en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun. Instagram’da sesli mesaj göndermek hem iOS hem de Android için kullanılabiliyor ve yalnızca doğrudan mesajlarla çalışıyor.

Instagram uygulamasını açın ve en üstteki kağıt uçak düğmesine dokunun. Bu sizi Direk Mesajlar ekranınıza götürecektir. Yeni bir sohbet dizisini başlatın veya mevcut birine dokunun. Metin girme alanında bir mikrofon simgesi göreceksiniz. Bir sesli mesaj kaydetmek için dokunun ve basılı tutun. Serbest bıraktığınızda sesli mesajınız gönderilecektir.

Bir video mesajının ne kadar uzun olabileceği konusunda herhangi bir sınırlama yoktur. Whatsapp’ta aynı özelliğe bakarsanız sesli mesajları eller serbest modunda kaydedebildiğinizi göreceksiniz ki bu da kullanımı çok daha kolay hale getiriyor. Instagram’ın benzer bir sesli mesaj özelliğine sahip olması iyi olacaktır.

Instagram, bir süredir uygulamasının sosyal yönünü geliştirmek için çalışıyor. Temel işlevlerini iyileştirmek için Snapchat’ın özelliklerini rutin olarak kopyalamakta. Artık resim ile videoları daha etkileşimli olarak paylaşmaya izin vermekte. Ancak insanların birbirleriyle hızlı bir şekilde bağlantı kurabilecekleri yeni yollar geliştirmekten geri durmuyor.