Kategoriler
Haberler

Yeni MediaTek Çipseti P90 Ne Kadar Hızlı?

Helio P70’in tanıtımından iki aydan kısa bir süre sonra MediaTek, daha iyi AI ve hatta daha hızlı CPU ile halefi Helio P90’ı piyasaya sürdü. Yeni yonga seti, Google Lens ve ARCore desteğinin yanı sıra daha iyi başarlı AI deneyimi için MediaTek APU’nun ikinci nesli ile geliyor. TSMC 12 nm FinFET üretimi üzerine kurulmuş ve 2019 1. çeyrekte cihazlara ulaşacak.

Yeni MediaTek Çipseti P90 Ne Kadar Hızlı?

Tüm ana güç üniteleri Helio P70 selefine göre daha iyi. CPU kümesi farklı ve daha iyi güç optimizasyonu hedefleniyor; kamera özellikleri de önemli ölçüde iyileşmiş. 48 MP sensör desteği yeni MediaTek P90’da mevcut olmayacak zira çipset fiyat / performans odaklı düşünülmüş. Ancak RAW görüntüler için üçlü ISS desteği, düşük çözünürlükte daha iyi AI fotoğraflar ve 480 fps yavaş çekim video sunulan önemli özellikler arasında.

Helio P90 GPU’su Helio P60 ve Helio P70’de kullanılan Mali-G72 MP3 üzerinde %15 iyileşme sağlıyor. IMG PowerVR GM9446 grafik birimi 970 MHz işlem hızına sahip. Platform yeni AR ve MR hızlandırma sunarken, Google ile yapılan ortaklık neticesinde MediaTek NeuroPilot SDK’ine dayanan TensorFlow, TF Lite, Caffe ve Caffe2 gibi framework’leri destekleyen uygulamalar tanıtabilir.

Bağlantı desteği tarafında değişen çok az şey var. 4×4 MIMO ve çift 4G VoLTE yerli yerinde ancak telefonlar şimdi Bluetooth 5.0’a evriliyor ve tüm Wi-Fi standartlarına destek veriyor. 2019’un ilk çeyreğinde Helio P90 çalıştıran telefonlar piyasaya çıkacak.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum