Kategoriler
Rehberler

Android Telefonda Steam Oyunları Oynamak

2003’teki ilk çıkışından bu yana, Valve’in popüler oyun dağıtım platformu, bilgisayarlarına oyun yüklemek isteyen herkes için en iyi kaynaklardan biri haline geldi ve oyuncuların mağazadan CD kutuları almak zorunda kalmadan en yeni oyunları oynamalarına olanak tanıdı. Şimdiyse Steam Link’in yeni beta lansmanı sayesinde, oyuncular tüm Steam oyunları kütüphanelerini doğrudan uyumlu Android cihazlarında oynayabiliyor. Android telefonda Steam oyunları oynamak bu nedenle mümkün.

Android Telefonda Steam Oyunları Oynamak

Bu işlem oldukça basittir ve uygulama bir kez kurulduktan sonra, Android cihazınızda bir Steam Controller, bir Xbox Controller veya oyun oynamanın daha az hantal hale getirilmesi için tasarlanmış diğer uyumlu çevre birimleri ile oyun oynamanıza izin verir.

Akışa başlamak için, PC’nizi ve Android cihazınızı, özellik için temel gereksinimlerden biri olan aynı Wi-Fi ağına bağlayın. Ardından, bilgisayarınızda Steam’i başlatın ve normalde yaptığınız gibi hesap adınızı ve şifrenizi kullanarak giriş yapın.

Ardından, Android cihazınızda Google Play Store’a gidin ve Steam Link uygulamasını indirin. Yüklendikten sonra uygulamayı başlatın, bir Steam Controller’ı veya farklı bir kontrol cihazını eşleştirmek isteyip istemediğinizi seçin ve eşleştirme işlemini gerçekleştirin. Resmi bir Steam Controller kullanıyorsanız, uygulama eşleştirme işleminde size rehberlik edilir. Bununla birlikte, çoğu zaman, tek yapmanız gereken, eşleştirmeyi gerçekleştirmek için her iki cihazda da Bluetooth’u açmaktır.

Controller’ı düzgün bir şekilde bağladıktan sonra, yukarıdaki ekranda mevcut seçenekler listesinden PC’nizi seçin. Bağlantınızdan memnun kaldıktan sonra solda Oynatmaya Başla’ya dokunun ve sonuç sayfasının en üstünde bulunan araç çubuğunu kullanarak Steam kütüphanenize gidin. Ardından, Android cihazınızda yayınlamak istediğiniz oyunu seçin ve en üstte Oynat’a dokunun. Android telefonda Steam oyunları oynamak işte bu kadar basit!