Kategoriler
Rehberler

iPhone’da Telefon Aramasını Kaydetmek

iPhone’da aramayı kaydetmek nasıl yapılır merak edilen konular arasında yer alıyor. iPhone’da telefon aramasını kaydetmek için çeşitli uygulamalardan ve araçlardan yardım alabilirsiniz. Şimdi bunlardan bahsedelim.

iPhone’da Telefon Aramasını Kaydetmek

Google Voice kullanarak gelen bir çağrıyı kaydedin

Şaşırtıcı bir şekilde, Google Voice, istenmeyen aramaları filtrelemenize yardımcı olmanın yanı sıra, gelen çağrıları da kaydeder. Tek sorun yalnızca gelen aramaları kaydetmenize izin vermesidir. Ayrıca özelliğe erişmek için telefon numaranızı Google’a taşımanız gerekir. Bu da farklı operatör ücretleri anlamına gelir.

iPhone’da Telefon Aramasını Kaydetmek

Gelen çağrıları Google Voice ile kaydetmeye başlamak için öncelikle bir hesap oluşturmanız gerekir. Bu son derece kolaydır. Sadece voice.google.com adresine gidin ve talimatları izleyin. Hesabınız çalışır duruma geçtiğinde, bir sonraki adım arama kaydını etkinleştirmektir, Böylece konuşmanızı bir MP3 dosyası olarak kaydedebilirsiniz.

  1. Adım: Google Voice ana sayfasına gidin.
  2. Adım: Soldaki menüde üç noktalı simgeye tıklayın ve çıkan menüden Ayarlar’ı seçin.
  3. Adım: Aramalar bölümüne ilerleyin ve Gelen arama seçeneklerinin açık olduğundan emin olun.

Bunu yaptıktan sonra, arama sırasında telefonunuzun tuş takımındaki “4” sayısına basarak gelen çağrıları kaydedebilirsiniz. Bunu yapmak, her iki tarafa da çağrının kaydedildiğini bildiren otomatik bir ses oynatır. Kaydı durdurmak için, “4” e tekrar basmanız yeterlidir veya aramayı normal şekilde yaptığınız gibi sonlandırabilirsiniz. Kaydı durdurduktan sonra Google, konuşmayı tüm kayıtlarınızın bulunduğu ve indirildiği Gelen Kutunuza otomatik olarak kaydeder.

Kayıtlı telefon çağrılarınızı iPhone’unuzda dinlemek istiyorsanız, Google Voice uygulamasını indirmeniz gerekir.

  • Google Voice uygulamasını normalde yaptığınız gibi başlatın.
  • Uygulamanın sol üst köşesindeki Menü’ye dokunun.
  • Kaydedilen’i seçin ve dinlemek istediğiniz aramayı bulun.
  • Sol alt köşedeki oynat simgesine dokunun.

iPhone uygulamasıyla giden bir çağrı kaydetme

Bunun için ne yazık ki gerçek anlamda çalışan ücretsiz bir uygulama bulmak kolay değil. Aşağıda iPhone’da telefon aramasını kaydetmek için kullanabileceğiniz uygulamaları listeledik. Hepsi Google Voice gibi ücretlidir. Ancak Voice’un aksine giden aramayı kaydetmenize izin verirler.

Harici cihazla iPhone aramasını kaydetmek

Koolertron Phone Call Recorder (33 dolar) 3.5 mm üzerinden iPhone’a bağlanır ve Waytronic Bluetooth Call Recorder (36 dolar) ise Lightning üzerinden bağlanır. İki cihazla iPhone telefonda aramaları kaydedebilirsiniz.