Kategoriler
Haberler

Qualcomm iPhone XS ve XR’yi Çin’de Yasaklamak İstiyor

Qualcomm iPhone XS ve XR’yi Çin’de yasaklamak istiyor. Pazartesi günü, Çin’deki Fuzhou Mahkemesi, Qualcomm ve Apple arasındaki bir dava nedeniyle belirli iPhone’ların ithalatını ve satışını yasakladı. Apple bunun üzerine iPhone 6’lardan iPhone X’e kadar tüm telefonlarını çekmek zorunda kaldı ancak 2018 model cihazlarının bu karardan etkilenmediğini söyledi.

Qualcomm iPhone XS ve XR’yi Çin’de Yasaklamak İstiyor

Görünüşe göre, yonga seti üreticisi Qualcomm başka türlü düşünüyor ve şimdi Apple ile yasal savaşında bir sonraki adım olarak Çin’de iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR’yi ülkeden yasaklamak istiyor. Bu gelişmelerin Çinli Huawei’in telefonlarının ABD’de yasaklanması ile ilgisi olduğu düşünülüyor.

Bu, lisans ücretleri ve patent başvurusu ile ilgili bir türlü anlaşmaya varamayan iki teknoloji devinin arasındaki yasal savaştaki en sıcak gelişme oldu. Apple, bu yasağın Foxconn gibi Çinli üreticilere zarar vereceği konusunda uyardı ve ülkenin tedarik zincirinde 5 milyon iş gücü yarattığını belirtti. Aynı zamanda telefon lisans ücretlerinin de artacağı konusunda uyardı.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum