Kategoriler
Haberler

Huawei P30 Pro Ekranı Böyle Görünecek

Huawei P30 Pro oldukça yüksek bir ekran gövde oranına sahip olacak. Zira telefonun ekran koruyucusunun nasıl göründüğü ortaya çıktı. Huawei P30 Pro’da su damlası çentik ile oldukça ince bir alt çene bulunacak. İlk gözlemler en az %86 ekran gövde oranına işaret ediyor.

Huawei P30 Pro Ekranı Böyle Görünecek

huawei p30 pro ekran koruyucusu
Huawei P30 Pro ekran koruyucusu

Huawei bu sıralar oldukça meşgul; şirket nova 4 akıllı telefonu ile alt markası Honor’ın View 20 akıllı telefonunu piyasaya çıkarmaya ve 20W SuperCharge hızlı şarj desteğini tanıtmaya hazırlanıyor. Bu telefonların her ikisi de özçekim kamerası için ekranda bir delikle geliyor.

Ancak tüm bu karmaşanın ortasında şirketin bir sonraki amiral gemisi Huawei P30 Pro radarın altından geçiyor. Zira Huawei P30 Pro ekranının belirli özellikleri halihazırda ortaya çıkmaya başladı. Az önce sözü edilen iki modelden farklı olarak, P30 Pro ekranda bir deliğe sahip olmak yerine su damlası çentik tasarımı ile yoluna devam edecek.

Huawei P30 Pro OLED bir panele sahip olacak. OLED ekranlı ve su damlası çentikli ekranlarla ilk defa karşılaşmıyoruz. Ancak su damlası çentiği, ekranda kamera deliği bulunan telefon fikrinin ortaya çıkmasıyla hızlıca gölgede kaldı. Yine de geleneksel çentiklere kıyasla hala iyi bir fikir olduğu söylenebilir. Asıl merak edilen konu P30 Pro’nun, Sony’nin 38 MP’lik IMX607 kamera sensörü ile gelip gelmeyeceği.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum