Kategoriler
Rehberler

Samsung Telefonda Ekran Testi Yapmak

Başlamadan önce, bu özelliğin cihazınızda bulunmayabileceğini unutmayın. Samsung telefonda ekran testi yapmak için tek ihtiyacınız olan şey Telefon uygulamasını kullanarak *#0*# girmek ve arama butonuna basmak olacak.

Samsung Telefonda Ekran Testi Yapmak

Samsung Telefonda Ekran Testi Yapmak

Dokunmatik Testi

Telefonunuzun dokunmatik ekranı telefonunuzda test edebileceğiniz en önemli bileşenidir. Bu işlevi test etmek ve varsa herhangi bir ölü bölgeyi kontrol etmek için “Touch” butonuna dokunun. Şimdi parmağınızla ekranda bir X ve kutu çizin. Tamamlandığında, otomatik olarak ana test sayfasına yönlendirilirsiniz. Alternatif olarak, ses açma düğmesine basarak ana test sayfasına gidebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iMovie kullanarak iPhone ve iPad'de videolar nasıl birleştirilir?

Ekran Karartma Testi

“Karartma” seçeneğine dokunduğunuzda kırmızı, yeşil ve mavi bir ekranla karşılaşırsınız. Ekrana her dokunduğunuzda ekran kararır ve aydınlanır. Ana test sayfasına geri dönmek için ses açma düğmesine basın.

Kırmızı, Yeşil ve Mavi Ekran Testi

Bu üç renkten herhangi birini seçmek, cihazınızın ekranının kırmızı, yeşil ve mavi renk spektrumlarını kontrol eder ve seçildiğinde karşılık gelen renkleri parlak bir şekilde gösterir. Ana tanı sayfasına geri dönmek ekrana dokunun.