Kategoriler
Rehberler

Telefonda Ekran Çizikleri Nasıl Giderilir?

Telefonda ekran çizikleri nasıl giderilir merak edilen konular arasında yer alıyor. Ekran çiziklerini gidermek için telefonunuzda uygulayabileceğiniz birkaç yöntem bulunuyor.

Telefonda Ekran Çizikleri Nasıl Giderilir?

Telefonda Ekran Çizikleri Nasıl Giderilir?
Telefonda Ekran Çizikleri Nasıl Giderilir?

Plastik ekranlar için diş macunu kullanabilirsiniz. Yöntemin işe yaraması için macunun jel tabanlı değil aşındırıcı tabanlı olması gerekiyor. Çoğu diş macunu aşındırıcı tabanlıdır. Ancak yine de kutu içeriğine bakarak emin olabilirsiniz. Yan not olarak, bir miktar sodayı su ile karıştırarak da macun etkisi elde edebilirsiniz.

Doğru diş macunu seçtikten ya da soda karışımını hazırladıktan sonra telefonunuzdaki çizik olan bölgeye yavaş sürün ve ardından temizleyin. Daha önce de bahsettiğimiz gibi diş macunu ya da soda yöntemi yalnızca plastik ekranlarda işe yaramaktadır. Eğer bir cam koruyucuya sahipseniz bu yöntemi önermiyoruz. Zira her şeyi daha kötüye çevirme ihtimali vardır.

İlginizi Çekebilir:  Yüksek fiyata cep telefonu alan yerler

Bunun dışında telefonda ekran çiziklerini gidermek için uygulanabilecek tek yol cam ya da ekran değişimi yaptırmaktır. Özellikle Samsung ve iPhone telefonlarda yalnız cam değişimi yapılabiliyor.