Kategoriler
Haberler

Snapdragon 855’li ve 12 GB RAM’li Lenovo Z5 Pro GT

Tüm iddiaların ardından OnePlus, dünyanın ilk Snapdragon 855’li telefonunu çıkaran şirket olmayacak. Zira Lenovo ipleri eline geçirmiş durumda. Şirket Lenovo Z5 Pro GT ile Samsung, Sony ve Xiaomi gibi tüm markaları geride bırakarak Snapdragon 855’li ve 12 GB RAM’li ilk telefonu çıkarmaya birkaç hafta uzaklıkta.

Snapdragon 855’li ve 12 GB RAM’li İlk Telefon: Lenovo Z5 Pro

Lenovo Z5 Pro
Lenovo Z5 Pro GT

Ekranında herhangi bir çentiğe sahip olmayan Lenovo Z5 Pro GT Qualcomm’un en son amiral gemisi yonga setini taşımak için geliyor. Telefon aynı zamanda dünyanın 12 GB RAM’li ilk telefonu olacak. Snapdragon 855 yerini aldığı SD845’e göre önemli bir performans artışı sağlıyor.

Yalnızca bir hafta önce OnePlus 6T‘nin McLaren Edition ismini taşıyan yeni bir versiyonunda 8 ve 10 GB RAM seçeneklerinin bulunduğuna şahit olmuştuk. Bu da akıllara OnePlus’ın ilk 12 GB RAM’li telefonu sunabileceği iddialarını getiriyordu. Ancak Lenovo Z5 Pro GT çıkış tarihi 15 Ocak 2019 olarak açıklandı ve tüm planlar böylece altüst oldu.

Şu anda uluslararası mevcudiyetle ilgili hiçbir bilgi yok. Ancak 12 GB RAM’li bu telefonun Lenovo Z5 Pro ile aynı tasarıma sahip olacağı ancak ek olarak “GT” takma adını taşıyacağı belirtiliyor. Yani karşımızda Lenovo Z5 Pro GT olacak. Telefonun Çin’deki fiyatlandırması ise beklenmedik bir şekilde makul.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek
Lenovo Z5 Pro ve LG G7 ThinQ Karşılaştırması
Lenovo Z5 Pro ve GT aynı tasarıma sahip

Lenovo Z5 Pro orta-üst sınıf Qualcomm 710 yonga setiyle geliyordu. Lenovo Z5 Pro GT ise yalnızca yonga setinin ve RAM’in yükseltildiği bir versiyon olacak. Telefonun fiyatı 512 GB dahili depolama ile 640 dolar ya da 4398 yuan. Aynı zamanda 6 GB RAM ve 128 GB depolama ile gelen 390 dolarlık bir seçenek daha mevcut ve bu da 2698 yuana eşit.

Elbette Çin menşeli telefonlar yerel pazarda genellikle dış pazardan daha uygun fiyata satılıyor. Lenovo Z5 Pro %95 gibi devasa bir ekran oranına sahipti. GT ile bu farklı değil. Şirket bu oranı kayar kamera mekanizması ve çerçevesiz panel ile başarmış. Telefonun ekran boyutu 6.3 inç ve kamera sensörleri 24 MP + 16 MP olarak sıralanıyor. Parmak izi ekrana gömülü ve pil kapasitesi 3350 mAh. Cihaz hali hazırda 200 gramı aşkın olduğundan daha büyük pil ağırlığı daha da artıracaktır.

Lenovo Z5s özellikleri ve fiyatı belli oldu

Lenovo Z5s

Bununla birlikte Lenovo Z5s’nin fiyatı da ortaya çıktı. Snapdragon 710 gibi orta-üst sınıf bir yonga setiyle gelen Lenovo Z5s aynı zamanda 6.3 inç bir ekrana sahip. Telefonda giderek popüler hale gelen su damlası çentik kullanılıyor. Z5s büyük ihtimalle Türkiye’de satışa sunulacak. Fiyatı yalnızca 200 dolardan başlıyor.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum