Kategoriler
Haberler

Huawei P20, P20 Pro ve Mate 10 Pro Android Pie Güncellemesi

Huawei P20, P20 Pro ve Mate 10 Pro Android Pie güncellemesi aldı. Huawei P20, P20 Pro ve Mate 10 Pro şirketin diğer amiral gemisi akıllı telefonlarıyla gibi Android 9.0 Pie tabanlı EMUI 9 yazılımının beta sürümünü çalıştırıyordu. Ancak şimdi son ve kararlı sürüm kullanıma sunuldu.

Huawei P20, P20 Pro ve Mate 10 Pro Android Pie Güncellemesi

Huawei P20, P20 Pro ve Mate 10 Pro Android Pie Güncellemesi

Siz de Huawei P20, P20 Pro veya Mate 10 Pro sahibiyseniz şimdi Android 9.0 Pie güncellemesini indirebilirsiniz. Cihazınız güncelleme için hazırsa ana ekranda en son sürüme güncellemenizi belirten bir bildirim mesajı görmeniz gerekiyor.

Android 9.0 Pie yeni bir arayüz tasarımı revizyonu ile geliyor. Jest tabanlı navigasyon sistemi, Android 9.0 Pie’ın getirdiği diğer tüm avantajlar ve yeni Mate 20 serisinde zaten mevcut olan EMUI 9.0 özelliklerinden bazıları önemli özellikler arasında yer alıyor.

Yine de sabırlı olmanız gerekebilir. Zira her OTA güncellemesinde olduğu gibi Android 9.0 Pie’ın bütün Huawei P20, P20 Pro ve Mate 10 Pro cihazlarına yavaş yavaş gerçekleşecektir. Huawei P20 ve P20 Pro özellikle fiyat / performans anlamında ülkemizde çok satan cihazlar arasında yer alıyor.

Yeni Android 9 ile cihazlar gücüne güç katacaktır. Telefon her ne kadar geniş bir batarya kapasitesine sahip olsa da, Pie işletim sistemi getirdiği ekstra pil optimizasyonları ile cihazların batarya ömrünü iyileştiriyor. Yeni güncelleme ile telefonunuzu artık daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum